nabór2

PŁYWANIE

16.06.2014

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

W dniach 05-06 czerwca w Olsztynie odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Na zawody wyjechała skromna reprezentacja naszego klubu licząca 5 zawodniczek i  6 zawodników:

11. Zawada Mateusz

Na Mistrzostwach najlepiej zaprezentowała się Gabriela Wójtowicz (na zdjęciu), która wywalczyła dwa brązowe medale w kategorii młodzieżowca oraz IV I V miejsce w kategorii open-senior. Gabriela zdobyła medale na dystansach 200 i 100 metrów stylem grzbietowym z czasami odpowiednio 2:17,26 i 1:03,88. Gabriela jest podopieczną trenera Igora Łuczaka.

W finałach A startowali również Przemysław Gorczyca, który wywalczył VII miejsce na 50 m stylem klasycznym z czasem 0:29,20 (w el. 0:28,91) oraz Mateusz Kierzkowski na 200 m stylem motylkowym, który zajął VIII miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 2:03,68.

Wszyscy startujący zawodnicy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.