nabór2

WIOŚLARSTWO

6.10.2015

EDF Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zadecydował, że tegoroczne mistrzostwa kraju odbędą się w dwóch etapach. W miniony weekend zawodnicy rywalizowali w konkurencjach dwójek podwójnych, czwórek i ósemek.

Z Poznania wioślarze AZS AWFiS Gdańsk wracają z sześcioma medalami. Łupem naszych wioślarzy padły dwa złote, dwa srebrne oraz dwa brązowe medale. W dwójce podwójnej wagi lekkiej złoty tytuł wywalczył Przemysław Borchardt oraz Miłosz Jankowski, który wywalczył na tegorocznych Mistrzostwach Świata właśnie dla tej konkurencji kwalifikację olimpijską. Złoty tytuł dla naszego klubu zdobyła czwórka bez sternika wagi lekkiej w eksperymentalnym składzie Patryk Pszczółkowski, Bartosz Pszczółkowski, Przemysław Borchardt, Łukasz Stasiewicz. Srebrny medal wywalczyła czwórka podwójna wagi lekkiej w składzie Michał Baran, Mateusz Mielniczyn, Łukasz Stasiewicz, Przemysław Borchardt. Srebrny medal w dwójce podwójnej wagi lekkiej wywalczyli Łukasz Stasiewicz, Michał Baran ustępując tylko starszym bardziej doświadczonym kolegom. W konkurencji czwórki bez sternika Patryk Pszczółkowski, Dawid Kamiński, Adam Sobczak, Bartosz Pszczółkowski zdobyli brązowy medal, jednakże na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy na co dzień startują w kategorii wagi lekkiej a tu rywalizowali z zawodnikami z wagi otwartej. W ostatnim biegu mistrzostw nasi zawodnicy w konkurencji ósemki mężczyzn (wzmocnieni o dwóch zawodników, którzy wywalczyli w tegorocznych Mistrzostwach Świata dla swoich konkurencji kwalifikację olimpijską : Jankowski, Biskup) po pasjonującym finiszu wywalczyli brązowy medal. W skład ósemki weszli Bartosz Pszczółkowski, Adam Sobczak, Miłosz Jankowski, Antoni Kozaka, Mateusz Biskup, Łukasz Czubak, Dawid Kamiński, Patryk Pszczółkowski sternik: Adrian Kwasowiec.

Medale cieszą tym bardziej, że za trzy tygodnie rozegrane zostaną Centralne Kontrolne Regaty Jesienne, gdzie nasi zawodnicy walczą o miejsce w kadrze narodowej.

dwójka podwójna wagi lekkiej

1. AZS AWFiS Gdańsk (Przemysław Borchardt, Miłosz Jankowski) 6.37,258

2. AZS AWFiS Gdańsk (Michał Baran, Łukasz Stasiewicz) 6.40,928

3. LOTTO Bydgostia (Rafał Nalewalski, Łukasz Zub) 6.41,735

czwórka bez sternika

1. Zawisza Bydgoszcz (Rafał Hejmej, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Piotr Juszczak) 6.05,427

2. AZS UMK Energa Toruń (Karol Leszczyński, Robert Fusch, Szymon Kuczkowski) 6.07,911

3. AZS AWFiS Gdańsk (Patryk Pszczółkowski, Dawid Kamiński, Adam Sobczak, Bartosz Pszczółkowski) 6.09,479

czwórka bez sternika wagi lekkiej

1. AZS AWFiS Gdańsk (Patryk Pszczółkowski, Bartosz Pszczółkowski, Przemysław Borchardt, Łukasz Stasiewicz)  6.23,526
2. AZS AWF Kraków (Tomasz Barnak, Dominik Wyrobisz, Michał Myszka, Arkadiusz Babecki)                     6.29,538
3. LOTTO Bydgostia (Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Piotr Foksiński, Rafał Nalewalski)                 6.34,014

czwórka podwójna wagi lekkiej

1. LOTTO Bydgostia (Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Łukasz Zub, Miłosz Bernatajtys)          6.18,095
2.
AZS AWFiS Gdańsk (Michał Baran, Mateusz Mielniczyn, Przemysław Borchardt, Łukasz Stasiewicz)   6.25,451
3. AZS AWF Kraków (Tomasz Barnak, Dominik Wyrobisz, Michał Myszka, Arkadiusz Babecki)             6.33,364

ósemki

1. LOTTO Bydgostia        5.43,133
2. AZS Szczecin            5.47,981
3.
AZS AWFiS Gdańsk     (Bartosz Pszczółkowski, Adam Sobczak, Miłosz Jankowski, Antoni Kozaka, Mateusz Biskup, Łukasz Czubak, Dawid Kamiński, Patryk Pszczółkowski sternik: Adrian Kwasowiec) 5.48,830

Podopieczni trenerów Piotra Bulińskiego i Michała Rychlickiego w ogólnej punktacji klubowej zajęli drugie miejsce (190 pkt), za Lotto-Bydgostią (336 pkt), a przed AZS AWF Kraków(180 pkt).