nabór2

JUDO

23.03.2016

PRACOWITY WEEKEND JUDOKÓW KS AZS AWFIS

W dniach 19-20.03.2016 Judocy KS AZS AWFiS Gdańsk rywalizowali w Pucharach Polski. Na Tatami walczyli młodzicy, juniorzy młodsi i seniorki. Zacznijmy od najstarszej grupy wiekowej.

Seniorki KS AZS AWFiS wzięły udział w Pucharze Polski, który rozgrywany był w Luboniu k. Poznania. Turniej ten był pierwszą eliminacją Ligi Indywidualno-Drużynowej Polskiego Związku Judo. Naszą Sekcję reprezentowały kobiety w składzie: Monika Karkoszka (-48 kg), Monika Chróścielewska (-57 kg), Magdalena Miller (-57 kg), Anna Isenko (-63 kg) oraz Aleksandra Jabłońska (-70 kg).

Dziewczyny wypełniły założenia wynikowe i zajęły 2 miejsce w klasyfikacji punktowej. Najlepiej z wymienionych zawodniczek spisała się Magdalena Miller (-57 kg), która wygrała rywalizację w swojej kategorii wagowej pokonując w finale klubową koleżankę- Monikę Chróścielewską, która ostatecznie zajęła 2 miejsce. Na pozycji medalowej (3 miejsce) uplasowała się także Aleksandra Jabłońska (-70 kg). Miejsce punktowane zajęła także Monika Karkoszka, która zakończyła rywalizację na piątej pozycji. Wyniki naszej Sekcji są bardzo dobrym prognostykiem przed dalszą rywalizacją w lidze. Kolejny etap Ligi Indywidualno-Drużynowej PZJudo odbędzie się 18.06.2016 w Suchym Lesie.

Równolegle do Pucharu Polski Seniorek rozgrywany był Puchar Polski Juniorów Młodszych i Młodzików. Rywalizacja miała miejsce w Suchym Lesie. Sekcję Judo reprezentowało 3 młodzików i 6 juniorów młodszych. Spośród w/w grupy najlepiej spisały się młodziczki: Dominika Maruszak (2 miejsce w kat. – 44 kg) oraz Agata Syska (5 miejsce w kat. -40 kg). Dobry występ zanotowała także juniorka młodsza – Joanna Świtońska (9 miejsce w kat. -57 kg).

Następny weekend, ze względu na wielkanocną przerwę świąteczną, będzie chwilą wytchnienia od sportowej rywalizacji. Na zawody wracamy do Kątów Wrocławskich (2-3.04.2016), gdzie rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Juniorów.

Szczegółowe wyniki:

1. PP Seniorów (Luboń k. Poznania): http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=366

2. PP Młodzików. (Suchy Las): http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=367
3. PP Juniorów młodszych (Suchy Las): http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=368

Więcej informacji o Sekcji Judo KS AZS AWFiS: https://www.facebook.com/judogdansk
Rel. G.Skoczko – Kierownik AZS AWFiS Gdańsk

Archiwa