nabór2

SZERMIERKA

30.05.2016

MP we florecie 2016

W miniony weekend w Warszawie odbyły się  MP Seniorów we florecie. Były one wyjątkowo udane dla gdańskich florecistów, którzy zdobyli komplet medali w turnieju indywidualnym oraz 2 medale , w tym złoty, w turnieju drużynowym. Tym samym Gdańszczanie przerwali 7-letnią serię zwycięstw drużynowych KSz Wrocławian. Mocno osłabiona ekipa florecistek wróciła z brązowym medalem w turnieju drużynowym.  Obrońca tytułu z r. 2015 – Filip Płocharski nie stanął na starcie z powodu kontuzji kolana.

Łącznie Gdańszczanie wrócili z Warszawy   z  imponującym dorobkiem 7 medali: 2 złote, 1 srebrny, 4 brązowe.
Wyniki:

Floret kobiet indywidualnie:

Ćwierćfinały: Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań) – Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) 15:12, Marika Chrzanowska – Martyna Długosz(obie KU AZS-UAM Poznań) 15:14, Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) – Magdalena Knop (Sietom) 15:12, Małgorzata Wojtkowiak (AZS-AWF Poznań) – Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 12:11

 

Półfinały: H. Łyczbińska – M. Łyczbińska 15:11, Chrzanowska – Wojtkowiak 15:13

 

Finał: H. Łyczbińska – Chrzanowska 15:8

 

Kolejność:

1. H. Łyczbinska

2. Chrzanowska

3. M.Łyczbińska i Wojtkowiak

5. Synoradzka

6. Walczyk

7. Knop

8. Długosz

………………………….

12. Monika Paliszewska

15. Justyna Anuszewska (obie Sietom)

16. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)

 

Startowało 55 zawodniczek.

 

Floret kobiet drużynowo:

Ćwierćfinały:  KU AZS-UAM Poznań – UKS de La Salle Gdańsk 45:21, Budowlani Toruń – UKS Atena Gdańsk I 45:26, Sietom – Zjednoczeni Pabianice 45: 28, AZS-AWF Poznań – Warta Muszkieterowie Poznań 45:28

Półfinały: KU AZS-UAM Poznań) – Sietom 44:40, Budowlani – AZS-AWF Poznań walkower

O 3 miejsce: Sietom – AZS-AWF Poznań walkower

O 1 miejsce: KU AZS-UAM Poznań – Budowlani Toruń  45:38

 

Kolejność:

1. KU AZS-UAM Poznań

2. Budowlani Toruń

3. Sietom (Natalia Gołębiowska, Magdalena Knop, Monika Paliszewska, Zuzanna Sobczak; trenerzy Longin Szmit i Tadeusz Pagiński)

4. AZS-AWF Poznań

5. Zjednoczeni Pabianice

6. Atena I (Julia Lidzbarska, Marta Mech, Joanna Toporska, Katarzyna Winiarska; trener Konrad Pietrusiak)

7. Warta Muszkieterowie Poznań

8. UKS de La Salle Gdańsk (Julia Buraczewska, Aleksandra Jeglińska, Barbara Wasilewska. Trener Jarosław Mojski)

……………………………………………………

10. Atena II (Zuzanna Bober, Alicja Kozłowska, Karolina Murawska, Katarzyna Stawiarska; trenerzy Konra Pietrusiak, Tadeusz Pagiński, Krzysztof Walka)

 

Startowało 11 zespołów.

 

Floret mężczyzn indywidualnie:

Ćwierćfinały: Michał Janda (Sietom) – Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie) 15:12, Michał Siess (Sietom) – Leszek Rajski (KSz Wroclawianie) 15:8, Radosław Glonek (Sietom) – Jakub Surwiłło (AZs-AWF Warszawa) 15:12, Krystian Gryglewski (Sietom) – Radosław Pietrusiewicz (KSz Wrocławianie) 15:9

Półfinały: Janda – Gryglewski 15:8, Siess- Glonek 15:13

Finał: Janda – Siess 15:12

 

Kolejność:

1. Janda

2. Siess

3. Glonek i Gryglewski

5. Rządkowski

6. Surwiłło

7. Pietrusiewicz

8. Rajski

…………………………….

13. Piotr Janda

14. Filip Franceson

16. Filip Żmijewski (wszyscy Sietom)

 

Startowało 70 zawodników

 

 

Floret mężczyzn drużynowo:

Ćwierćfinały: Sietom I – Atena I 45:17, KSz Wrocławianie – AZS-AWF Poznań II 45:33, Sietom II – AZS-AWF Poznań I 45: 40, AZS –AWF Warszawa I – AZS-AWF Warszawa II 45:20

Półfinały: Sietom i – Sietom II 45:28, KSz Wrocławianie – AZS-AWF Warszawa I 45:20

O 3 miejsce: Sietom II – AZS-AWF Warszawa I 45:40

o 1 miejsce : Sietom I – KSz Wrocławianie 45:43

 

Kolejność:

1. Sietom I (Radosław Glonek, Michał Janda, Piotra Janda, Michał Siess; trenerzy Stanisław Szymański i Krzysztof Walka)

2. KSz Wrocławianie

3. Sietom II (Krystian Gryglewski, Paweł Osmański, Piotr Sobczak, Filip Żmijewski; trenerzy Stanisław Szymański, Andrzej Witkowski i Łukasz Szymański)

4. AZs-AWF Warszawa

5. AZS-AWF Poznań II

6. AZS-AWF Poznań I

7. UKS Atena I Gdańsk (Piotr Borowiec, Bartosz Goc, Patryk Martyniak, Mateusz Możejko; trener Krzysztof Walka)

8. AZS-AWF Warszawa II

………………………………………………

9. UKS Atena Gdańsk II (Jakub Cierluk, Jakub Dołżycki, Mateusz Dołżycki, Kacper Seyfried; trenerzy Krzysztof Walka, Paweł Papużyński i Andrzej Witkowski )

 

Startowało 10 zespołów.

Archiwa