nabór2

SZERMIERKA

1.10.2016

XXII Turniej Bursztynowy Floret – Puchar Polski Seniorek

Po raz dwudziesty drugi został rozegrany dzisiaj w Gdańsku turniej szermierczy „Bursztynowy Floret”. Zawody otwierają klasyfikację Pucharu Polski we florecie kobiet na sezon 2016/17. Ciekawostką turnieju był udział tegorocznej olimpijki z IO w Rio Aleksandry Sochy, która na co dzień walczy szablą, a floret do ręki wzięła po siedemnastoletniej przerwie. Pierwszy pojedynek wygrała z Aleksandrą Frąckowiak z klubu Wrocławianie, by ulec w następnej rundzie Marice Chrzanowskiej z KU AZS UAM Poznań. Socha zajęła ostatecznie 15 miejsce, a koleżankę z boku dopingowała Sylwia Gruchała.

Trzy zawodniczki KU AZS AUM Poznań znalazły się na podium. Pierwsze miejsce zajęła Julia Walczyk, która pokonała wynikiem 15:5 Martynę Długosz. Zeszłoroczna triumfatorka Marika Chrzanowska zajęła trzecie miejsce.

Wyniki turnieju:

Ćwierćfinały:

Długosz Martyna (KU AZS UAM Poznań) – Czajka Weronika (Zjednoczeni Pabianice) 15:6 Tomczak Renata (KS Leszno) – Jelińska Martyna (Budowlani Toruń) 15:2 Łyczbińska Marta (Budowlani Toruń) – Chrzanowska Marika (KU AZS UAM Poznań)  15:8 Walczyk Julia (KU AZS UAM Poznań) – Chrzanowska Julia (KU AZS UAM Poznań)  15:8

Półfinały: Długosz M. – Tomczak R.  15:10  , Walczyk. J – Łyczbińska M. 15:6

Finał:  Walczyk J. – Długosz M. 15:5