Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 15 kwietnia 2024
Powrót

Złoty medal Mistrzostw Polski dla Macieja Megiera na otwarcie sezonu lekkoatletycznego. Srebrne krążki dorzuciła Julia Koralewska. Świetnie spisali się studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na Akademickich Mistrzostwa Polski w pływaniu i karate WKKF. Judoczka Dominika Bolek po raz kolejny wywalczyła medal na Mistrzostwach Świata Głuchych. Za nami otwarcie sezonu wioślarskiego. Obiecujący występ na zawodach Pucharu Europy juniorów zanotował Jakub Kuczyński. Ogromny sukces Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w sprawach organizacyjnych. Po trzech latach usilnych starań pozyskaliśmy grant na rozwój instytucjonalny! Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

JUDO

Jakub Kuczyński i Nazar Tsukanov wzięli udział w Pucharze Europy Juniorów, który odbył się w minionym tygodniu w Poznaniu. Lepiej spisał się Kuczyński, który zajął 7. miejsce! Trenerami judoków są prof. Radosław Laskowski oraz Łukasz Kuczyński. Brawo!

Dominika Bolek zdobyła srebrny medal mistrzostw świata Głuchych w judo w kategorii do 52 kilogramów w Turkiestanie w Kazachstanie. Gratulujemy!

LEKKOATLETYKA

Maciej Megier został Mistrzem Polski w biegu na 10000 m. Zawody odbyły się w Ustce. Srebrny medal wywalczyła Julia Koralewska. Złoto było o krok, gdyż przegrała ze zwyciężczynią o 0,006 sekundy! Podopieczni Krzysztofa Szałacha zdobyli również medale z tego samego kruszcu w kategorii młodzieżowej. Brawo!

Ola Szulska wystartowała w biegu na 5000 metrów na mityngu w Stanach Zjednoczonych. Zawodniczka trenująca pod okiem Krzysztofa Szałacha pobiła swój rekord życiowy, uzyskując czas 16:34. Do minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w stolicy Peru – Limie, zabrakło jej zaledwie czterech sekund.

PŁYWANIE

Pływacy na podium Akademickich Mistrzostw Polski! Dwa złote medale wywalczyła Melisa Orum w zawodach na 100m i 200 m stylem dowolnym. Brązowy medal do kolekcji klubowej dołożył Janusz Ciarczyński, który był trzeci na  50m stylem motylkowym. Dwa krążki dorzuciły również sztafety 4x50m (srebro i brąz). Gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

Kolejne medale Akademickich Mistrzostw Polski dla studentów AWFiS Gdańsk! W zawodach studenckich w Karate WKKF zawodniczki z naszej uczelni czterokrotnie stawały na podium. Zwycięstwo w wadze do 68kg odniosła Sandra Lieske, a w wadze do 55 kg Zuzanna Bernaciak. W kategorii do 61 kg trzecia była Sandra Rancan. Studentki AWFiS Gdańsk wygrały również klasyfikację drużynową. Brawo!

SZERMIERKA

W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Rijadzie. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk reprezentowały dwie florecistki. Indywidualnie Amelia Olszewska była 66, a Marta Jakubowska 73. W turnieju drużynowym polskie florecistki były 7. Brawo!

TENIS STOŁOWY

We wtorek odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa juniorów. Kamil Kostyk, Igor Franc i Kamil Niewiadomski zdobyli srebrne medale. Brawo!

W niedzielę w Gdańsku miały miejsce Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów. Najlepiej poradził sobie Kamil Kostyk. Zdobył srebrny medal w grze indywidualnej oraz złoto w deblu (z Igorem Francem) oraz w mikście (z Sylwią Rajkowską). Gratulacje!

Tenisistki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk przegrał 3:8 z Orlikiem Kcynia w ramach meczu II Ligi tenisa stołowego kobiet.

WIOŚLARSTWO

W Poznaniu odbyły się Centralne Regaty Otwarcia Sezonu w wioślarstwie. Na trzecim miejscu w dwójce bez sterniczki juniorek uplasowały się Celina Bulińska i Weronika Szarmach. Drugie miejsce w dwójce bez sterniczki zajęła Anna Potrzuska, która startowała z zawodniczką Lotto Bydgostii. W finale B na drugim miejscu w dwójce bez sternika uplasowali się Hubert Guzy i Filip Dobrzeniecki. W jedynce kobiet na drugim miejscu do mety przypłynęła Anna Khlibenko. Dobre wyniki w czołówce krajowej zanotowali również Tymon Konopka, Rozalia Linowska i Gabriela Stefaniak.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk z inicjatywy Wiceprezesa Macieja Szafrana pozyskał grant z Narodowego Instytutu Wolności w programie PROO priorytet 1A na rozwój instytucjonalny Klubu w kwocie 594.246,63 zł! Środki celowe zostaną wykorzystane przez najbliższe dwa lata zgodnie ze szczegółowym kosztorysem projektowym. Po trzech latach usilnych starań znaleźliśmy się wśród beneficjentów programu!

Dyrektor Bartosz Gajek wziął udział w posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W piątek Zarząd Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk podjął uchwały o Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Klubu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu, a jego celem jest wyłonienie delegatów na Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego AZS Gdańsk.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!