Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 25 marca 2024
Powrót

Mistrzostwa Polski z ubiegłego tygodnia przyniosły dla Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk aż 13 medali! Dziesięć z nich wywalczyli gimnastycy, dwa judocy, a jeden dołożyli tenisiści stołowi. Niebawem nabór do sekcji bobslejowej. Za nami AMPy w ergometrze wioślarskim i znakomite rezultaty studentów w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Akademickiej. Wkrótce ruszają ważne regaty żeglarskie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Na początku kwietnia odbędzie się nabór do sekcji bobslejowej Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Z naszego Klubu prosta droga prowadzi do Kadry Narodowej. O dokładnym terminie i miejscu naboru poinformujemy w osobnym komunikacie lub w kolejnym podsumowaniu. Zapraszamy!

GIMNASTYKA

W Zabrzu odbyły się TAURON Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn. Świetnie spisali się sportowcy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, którzy wywalczyli aż 10 medali! Paweł Kaśków wywalczył złoty medal w rywalizacji na kółkach, dwa srebrne w wieloboju i na koniu oraz jeden brązowy w drążku. Piotr Lesiński zajął 2. miejsce w ćwiczeniach wolnych, a Mykyta Herasymov był trzeci w ćwiczeniach na koniu.

Dobrze spisali się również juniorzy. Złoty medal w ćwiczeniach wolnych wywalczył Nikita Netreba. Młody gimnastyk był również drugi w wieloboju i na kółkach oraz trzeci na poręczach. Tuż za podium uplasowali się Jakub Śliwiński (ćw. wolne i na drążku) oraz Bohdan Rudnytskyi (ćwiczenia na koniu).

W rywalizacji kobiet cztery razy w finałach swoje umiejętności zaprezentowała Maria Rowińska, a w finale skoku juniorek wystąpiła Lena Kierzkowska.

Trenerami są Pavlo Netreba, Kamil Hulbój, Piotr Mikołajek, Dawid Węglarz i Adam Kierzkowski. Gratulacje!

JUDO

W Opolu w minionym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. Dwóch sportowców sekcji judo Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk stanęło na podium. Rywalizację w kategorii 66 kg wygrał Nazar Tsukanov, a trzecie miejsce w kategorii 73 kg wywalczył Jakub Kuczyński. Trenerami sekcji judo są prof. Radosław Laskowski oraz Łukasz Kuczyński. Gratulacje!

PŁYWANIE

Pływacy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wzięli udział w zawodach Pomorskiej Ligi Akademickiej. To był start kontrolny dla naszych zawodników. Trzymamy kciuki za kolejne rezultaty w podczas zawodów w kwietniu.

SPORT POWSZECHNY

Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn AWFiS zajęła 4. miejsce, a kobiety uplasowały się na 7. lokacie. Indywidualnie najlepsze rezultaty zanotowali Adam Bujnowski (5. miejsce w kat. open), Aleksandra Andrzejewska (11. miejsce w kat. wagi lekkiej), Izabela Pawlak (12. miejsce w kat. open) oraz dr Robert Urbański (23. miejsce w kat. wagi lekkiej). Gratulujemy!

Seria zwycięstw w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Akademickiej! Siatkarze pokonali po tie-breaku reprezentację Politechniki Gdańskiej, koszykarze wygrali 78:67 z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, a szczypiornistki triumfowały w spotkaniu z PG 30:28. Brawo!

SZERMIERKA

W kolejnej edycji Pucharu Polski dwukrotnie na podium stawali przedstawiciele Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. W rywalizacji kobiet na trzecim miejscu uplasowała się Marta Jakubowska, a wśród mężczyzn tę samą lokatę wywalczył Mateusz Kozak. Niewiele do medali zabrakło Adamowi Jakubowskiemu (5. miejsce) i Piotrowi Kaśków (7. miejsce). Gratulacje!

TENIS STOŁOWY

Brązowy medal w grze podwójnej zdobyli na Mistrzostwach Polski w Gdańsku Szymon Malicki i Tomasz Tomaszuk. Gratulujemy zawodnikom! O przebiegu Mistrzostw Polski w niedzielnym programie „Cały ten Sport” na kanale TVP3 Gdańsk opowiedział trener Bartosz Gajek.

ŻEGLARSTWO

Wkrótce rozpoczną się dwie ważne imprezy żeglarskie. W dniach 29 marca – 6 kwietnia po wodach nieopodal Balearów ścigać się będą przedstawiciele klasy 49er. Trofeo Princesa Sofia to prestiżowe zawody. Trzymamy kciuki za dobre rezultaty naszych załóg. Do startu w zawodach na jeziorze Garda szykuje się również grupa Optimist pod wodzą Adama Paszka. Na tę chwilę zapisanych jest już ponad 1100 młodych żeglarzy. Powodzenia!

Wiceprezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran spotkał się z komandorem Yacht Club Istanbul. Rozmowa dotyczyła wymiany szkoleniowej trenerów i zawodników, która potencjalnie miałaby ruszyć w przyszłym roku.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek odbyła się Gala Sportu Młodzieżowego Województwa Pomorskiego. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk i jego sportowcy otrzymali szereg nagród i wyróżnień z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezesa Pomorskiej Federacji Sportu Adama Korola.

W środę dyrektor Bartosz Gajek i członek zarządu KS AZS AWFiS Gdańsk Dominik Duda spotkali się z JM Rektorem AWFiS prof. Pawłem Cięszczykiem ws.  sekcji sportu powszechnego.

W czwartek odbyła się XVI Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego. Kolejne wyróżnienia i nagrody trafiły w ręce 29 sportowców i 15 trenerów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Nagrody wręczała Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz.

W czwartek i piątek delegacja Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wzięła udział w kolejnym spotkaniu dot. projektu DigiSail. Tym razem spotkanie miało miejsce w tureckim Stambule. Nasz Klub reprezentowali Wiceprezes Maciej Szafran oraz koordynator międzysekcyjna Dominika Hoang.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!