nabór2

Szanowni Państwo,

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego oraz Rada Samorządu Studentów AWFiS Gdańsk we współpracy z wszystkimi AWF-ami, a także Światowe Archiwum Uśmiechu zapraszają na kolejny EKIDEN.

Od kilku lat to wydarzenie, które odbywa się w każdej akademii sportowej w Polsce na wszystkich AWF-ach jest połączone uśmiechem. SwimSmile w ubiegłym roku to akcja, którą samorząd studentów w Gdańsku rozpowszechnił w całej Polsce, bo to w gdańskiej AWFiS powstał pierwszy na świecie uśmiech na i w wodzie. Weszli do niej nie tylko studenci i studentki AWFiS, ale także pracownicy uczelni. Znaleźli się w niej również futboliści amerykańscy Wikingów Gdańsk, którzy wskoczyli do wody w strojach sportowych. SwimSmile był także połączony ze złotem olimpijskim, bo człowiek, który musi trzymać się wiosła i na wodzie, tym razem dla dobrego uczynku uśmiechnął się w wodzie, czyli Adam Korol.

Uśmiech ten wędruje  po szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Zdjęcie Swimsmile uczestniczyło w akcji Światowego Archiwum Uśmiechu w Nowym Yorku w ONZ pod nazwą United Nations United Smile na zaproszenie Stałego Przedstawicielstwa Malezji przy ONZ.
Zdjęcie powstanie również w tym roku. 3 kwietnia o godz 9.30 się szykujemy, tym razem na wolnym powietrzu przed basenem AWFiS. Częścią maratonu pływackiego bedzie wspólne przepłynięcie dystansu biegu maratońskiego, czyli 42 km i 195 m. Zanim jednak Rektor AWFIS ogłosi rozpoczęcie EKIDENU 2017, nastąpi zdjęcie Uśmiechu. Uśmiechu ,który ma gasić ból, cierpienie, kontuzje, kłopoty. Gasić, czyli będzie nas wspierać Straż Pożarna, Komenda Wojewódzka i Komenda Miejska Straży Pożarnej w Gdańsku. Na teren AWFiS wjedzie wóz strażacki z wysięgnikiem i wtedy studenci, wykładowcy, ale także parkourowi sportowcy z Movement Arena, tancerka Paulina Wojtkowska, nauczyciele i uczniowie Gdańskiego Liceum Mundurowego Spartakus, pływaczki synchroniczne – wszyscy razem stworzymy wielki uśmiech sfotografowany z góry. Dopiero później nastąpi powitanie Rektora AWFiS, występy niespodzianki na basenie oraz cały maraton.

9:30 – Spotkanie wszystkich przy stadionie lekkoatletycznym

9:45 – Zdjęcie uśmiechu przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Straży Pożarnej w Gdańsku oraz Światowego Archiwum Uśmiechu

10:00 – Wejście wszystkich na pływalnię

10:05 – Przemówienie Rektora AWFiS oraz Prorektora ds Studenckich i Sportu

10:15 – Występ Pauliny Wojtkowskiej

10:17 – pokaz – Movement Arena

10:20 – pokaz – Pływaczki Synchroniczne

10:25 – skok niespodzianka – Straż Pożarna i gwiazdy

10:35 – Wspólny Polonez

10:45 – START MARATONU

Zapraszamy!

Monika Żmudzka-Brodnicka

rzecznik prasowy AWFiS

Archiwa