nabór2

W dniu 02 lutego 2017r. w Sali Kongresowej odbyło się uroczyste, sportowe podsumowanie roku 2016. W uroczystości udział wzięli sportowcy, szkoleniowcy, członkowie Zarządu Klubu, sponsorzy i zaproszeni goście. Rok 2016 był dla Klubu rokiem szczególnym – żeglarstwo – Piotr Myszka został mistrzem Świata i uzyskał czwarty wynik na IO. Doskonałe wyniki na IO uzyskali również Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek – 8 miejsce i 4 miejsce na Mistrzostwach Europy.

Dużymi sukcesami mogli pochwalić się również wioślarze – Mateusz Biskup – 4m. na IO, Miłosz Jankowski – 6 miejsce na IO a Łukasz Stasiewicz został Akademickim Mistrzem Świata. Szermierz Michał Siess wywalczył 3 miejsce w drużynie na ME , Ania Szymczak w drużynie wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorów. Również sekcja judo rok zakończyła sukcesami – drużynowym mistrzostwem Polski, Kasia Furmanek wywalczyła Mistrzostwo Europy w drużynie. To tylko niewielka część sukcesów naszych zawodników. W ubiegłym roku nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium we wszystkich kategoriach wiekowych. Łącznie zdobyliśmy 96 medali w tym 40 złotych, 26 srebrnych i 30 brązowych. Klub AZS AWFiS jest najlepszym Klubem w Gdańsku i województwie pomorskim. W klasyfikacji ogólnopolskiej w systemie sportu dzieci i młodzieży jesteśmy w najlepszej dziesiątce i zajmujemy 7 miejsce (sklasyfikowano 3372 kluby).

Całość szkolenia i osiągnięć zawodników podsumował Prezes Klubu Waldemar Moska. Wspólnie z członkami zarządu wręczył 70 wyróżnionym zawodnikom i 50 szkoleniowcom pamiątkowe dyplomy i statuetki. Spotkanie uświetnił pokaz najmłodszych adeptów sekcji gimnastycznej Michała i Jakuba Śliwińskich.

Szczególne słowa podziękowania Prezes skierował do instytucji wspomagających i sponsorów Klubu: Prezydenta Miasta Gdańska, Dyrektora Biura Sportu, Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego, KMTB Paweł Kosior, Marian Wandtke BMJ, Firma Goldwell, Pan Mariusz Purzycki i Jarosław Toruński, Firma Butterfly, Balta GMBH, Unia Group Lech Piotrowski, Energa S.A., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, GRUPA LOTOS S.A., Przemysław Piesiewicz.