nabór2

Polscy wioślarze wywalczyli pięć medali – jeden złoty i cztery srebrne – w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy w czeskich Racicach. Biało-czerwoni zajęli piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. W Racicach startowało dziesięć polskich osad, dziewięć startowało w finałach A.

Jedynie 0,16 sekundy zabrakło Miłoszowi Jankowskiemu i Jerzemu Kowalskiemu (Gopło Kruszwica) do zdobycia brązowego medalu. Podopieczni trenera Piotra Bulińskiego niemal przez cały dystans znajdowali się na 2-3 pozycji. Na ostatnich 100 metrach wyprzedzili ich zawodnicy z Irlandii i Włoch. To była prawdziwa bitwa i walka do ostatniego metra. Dziękujemy za emocje i gratulujemy dogonienia czołówki światowej!

dwójka podwójna wagi lekkiej
1. Pierre Houin, Jeremie Azou (Francja) 6.17,670
2. Gary O’Donovan, Paul O’Donovan (Irlandia) 6.20,060
3. Stefano Oppo, Pietro Ruta (Włochy) 6.20,360
4. Jerzy Kowalski, Miłosz Jankowski (Polska) 6.20,520

Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski (AZS Toruń) zdobyli srebrny medal Mistrzostw Europy!!! Nasz ‚brylancik’ z Lisewa Malborskiego wraz z Mirkiem zaimponowali nam niezwykłym spokojem i koncertową jazdą torową w tempie 33. Dziś odrobinę zabrakło do złota, ale zawodnikom Pana Trenera Aleksandra Wojciechowskiego należą się ogromne brawa!!! Koledzy z 4xM też zdobyli srebro! GRATULUJEMY!!!