nabór2

SZERMIERKA

Wczoraj w Gdańskiej Szkole Floretu odbyły się indywidualne turnieje Mistrzostw Polski Juniorów (kat. do lat 20) we florecie. Bardzo dobrze zaprezentował się Gdańszczanin Piotr Borowiec (trener Krzysztof Walka) z Fundacji Gdańskiej Szkoły Floretu zdobywając brązowy medal. Gdańszczanie równie dobrze powalczyli w turnieju drużynowym, który rozegrano w dniu dzisiejszym. Floreciści AZS AWFiS Gdańsk (Krukowski, Podralski, Rudnnicki, Szulpin) sięgnęli po srebro.

We florecie kobiet w turnieju indywidualnym zaraz za podium na V miejscu uplasowała się zawodniczka Fundacji GSF – Marta Mech. Tak i w turnieju drużynowym zabrakło gdańszczanek, które bardzo dzielnie walczyły i ostatecznie zajęły IV miejsce (Bober,Lidzbarska, Mech, Toporska – Fundacja GSF).

 

Wyniki floretu kobiet:

Turniej indywidualny :

Ćwierćfinały: Chrzanowska Julia – Jabłonowska Kaja 15:14, Walczyk Julia – Mech Marta 15:7, Tomczak Renata – Jeglińska Aleksandra 15:7, Żurowska Beata – Wasilczuk Dominika 15:7

 

Półfinały: Julia Walczyk – Julia Chrzanowska (obie KU AZS-UAM Poznań) 15:4, Beata Żurowska (Wrocławianie) – Renata Tomczak (IKS Leszno) 13:6

Finał: Walczyk -Żurowska 15-5

Kolejność:

  1. Walczyk Julia
  1. Żurowska Beata
  1. Tomczak Renata i Chrzanowska Julia
  1. Mech Marta (Fundacja GSF)
  1. Jeglińska Aleksandra (UKS De La Salle Gdańsk)
  1. Wasilczuk Dominika (UKS Pałac Młodzieży Syrena)
  1. Jabłonowska Kaja (MKS Kusy Szczecin)

………………………………………………………………..

  1. Szewczyk Wiktoria (AZS AWFiS Gdańsk)
  1. Toporska Joanna
  1. Lidzbarska Julia (obie Fundacja GSF)

 

Startowało 60 zawodniczek.

Wyniki floretu mężczyzn:

Turniej indywidualny :

Ćwierćfinały: Tarasiewicz Maxime – Rudnicki Mikołaj 15:7, Wojtkowiak Adrian – Bem Maciej 15:12, Borowiec Piotr – Szulpin Patryk 15:4, Rządkowski Andrzej – Czartoryjski Szymon 15:14

Półfinały: Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie) – Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 15:5, Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) – Piotr Borowiec (Fundacja GSF) 15:10

 

Finał: Rządkowski – Tarasiewicz 15:7

 

Kolejność:

  1. Rządkowski Andrzej (Wrocławianie)
  1. Tarasiewicz Maxime (Wrocławianie)
  1. Borowiec Piotr (Fundacja GSF) i Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań)
  1. Czartoryjski Szymon (Wrocławianie)
  1. Bem Maciej (AZS AWF Poznań)
  1. Rudnicki Mikołaj
  1. Szulpin Patryk (obaj AZS AWFiS Gdańsk)

……………………………………………………

  1. Podralski Adam
  1. Martyniak Patryk (obaj UKS Atena Gdańsk)

 

Startowało 59  zawodników

 

Wyniki floretu kobiet:

Turniej drużynowy :

Ćwierćfinały: Wrocławianie I – UKS Atena Gdańsk 45:13, Warta Muszkieterowie Poznań I – AZS AWF Poznań 45:26, KU AZS-UAM Poznań – D’Artagnan Ursynów 45:28, Fundacja Gdańska Szkoła Floretu – IKS Leszno 45:33

Półfinały: Warta Muszkieterowie Poznań I – Wrocławianie I 45:39, KU AZS-UAM Poznań – Fundacja Gdańska Szkoła Floretu 45:34

O 3 miejsce: Wrocławianie I – Fundacja GSF 45:31

Finał: KU AZS-UAM Poznań – Warta Muszkieterowie Poznań I 45:37

Kolejność:

  1. KU AZS-UAM Poznań
  1. Warta Muszkieterowie Poznań I
  1. Wrocławianie I
  1. Fundacja GSF (Zuzanna Bober, Julia Lidzbarska, Joanna Toporska, Marta Mech: trener Konrad Pietrusiak)
  1. IKS Leszno
  1. AZS AWF Poznań
  1. UKS Atena Gdańsk (Alicja Kozłowska, Karolina Murawska, Katarzyna Winiarska, Joanna Witkiewicz)
  1. D’Artagnan Ursynów

………………………………………………

  1. AZS AWFiS Gdańsk (Patrycja Rudzińska, Wiktoria szewczyk, Alicja Szostakiewicz)

Startowało 13  drużyn.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………

Wyniki floretu mężczyzn:

Turniej drużynowy :

Ćwierćfinały: Wrocławianie I – Budowlani Toruń 45:14, UKS Atena Gdańsk I – Fundacja GSF 45:41, AZS AWFiS Gdańsk – AZS AWF Warszawa I 45:34, AZS AWF Poznań I – Warta Muszkieterowie Poznań 45:44

 

Półfinały: Wrocławianie I – UKS Atena Gdańsk I 45:22, AZS AWFiS Gdańsk – AZS AWF Poznań I 45:44

O 3 miejsce: AZS AWF Poznań I – UKS Atena Gdańsk I 45:18

Finał: Wrocławianie I – AZS AWFiS Gdańsk 45:33

Kolejność:

  1. Wrocławianie I
  1. AZS AWFiS Gdańsk (Jędrzej Krukowski, Maciej Podralski, Mikołaj Rudnicki, Patryk Szulpin; trenerzy: Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)
  1. AZS AWFiS Poznań
  1. UKS Atena Gdańsk I (Jakub Dołżycki, Bartosz Goc, Patryk Martyniak, Adam Podralski)
  1. Fundacja Gdańska Szkoła Floretu (Piotr Borowiec, Mateusz Dołżycki, Mateusz Możejko)
  1. AZS AWF Warszawa I
  1. Budowlani Toruń
  1. Warta Muszkieterowie Poznań

…………………………………………………………………

 

  1. UKS Atena Gdańsk II (Jakub Cierluk, Kacper Seyfried, Rafał Janczukowicz)

Startowało 14 drużyn.

Archiwa