nabór2

W dniach 1-2.07.2017 w Suwałkach rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. KS AZS AWFiS zdobył dwa medale. Brązowy medal w rzucie oszczepem wywalczyła Agnieszka Grubba. W jej ślady poszła młodsza siostra Aleksandra, która zdobyła brązowy krążek w rzucie dyskiem.

Sobotnie starty dla KS AZS AWFiS rozpoczęła Dominika Morek. Podopieczna trenerki Anny Sękowskiej w biegu na 400 m zajęła wysokie 5 miejsce z nowym rekordem życiowym (53.65) i minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (Bydgoszcz, 13-16.07.2017). Warto podkreślić, iż rekord życiowy zawodniczki został poprawiony o prawie pół sekundy! Wyniki osiągane przez zawodniczki w biegu na 400 m potwierdziły bardzo wysoki poziom tej konkurencji wśród zawodniczek z kategorii U23 (pierwsza piątka pobiegła poniżej minimum na ME U23). Na dystansie 400 m rywalizowała także Anna Dobek, która z rezultatem 55.76 zajęła 9 miejsce. Kolejną konkurencją, w której mogliśmy oglądać zawodniczki KS AZS AWFiS był rzut oszczepem. Najlepiej spisała się wspomniana wcześniej Agnieszka Grubba, która rzutem na odległość 52.00 zapewniła sobie brązowy medal. Czwarte miejsce zajęła Dominika Dabulis (49.15 SB) a piąte Aleksandra Ostrowska (47.65). W sobotę liczyliśmy także na dobry występ Klaudii Gołąbek w biegu na 100 m, jednak z powodu kontuzji zawodniczka musiała wycofać się z MP U23.

Niedzielne starty rozpoczęła Aleksandra Grubba, która w rzucie dyskiem zajęła 3 miejsce. Aleksandra osiągnęła rezultat 48.85. Przypomnijmy, że zawodniczka posiada już minimum uprawniające do startu w ME U23. W niedzielę na bieżni ponownie oglądaliśmy Dominikę Morek i Annę Dobek. Bardzo wietrzną serię biegu na 200 m wygrała Morek (25.36) co było 7 wynikiem Mistrzostw. Dobek z czasem 25.87 zajęła ostatecznie 14 miejsce. W niedzielę liczyliśmy także na udany występ sztafety 4 x 400 m, jednak z powodu wspomnianej kontuzji Klaudii Gołąbek zmuszeni byliśmy wycofać drużynę ze startu.