W dniach 4-5.05.2019 w Kątach Wrocławskich odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Judo. Sekcję Judo reprezentowało sześcioro zawodniczek i zawodników. Nasi podopieczni zdobyli dwa medale złote, dwa brązowe oraz zajęli dwa piąte miejsca.

Krążki z najcenniejszego kruszcu trafiły w ręce Karoliny Miller w kat. -70 kg oraz Katarzyny Madajewskiej w kat. +78 kg. Brązowe medale padły łupem męskiej części naszej Sekcji. Zdobyli je: Damian Artemiuk w kat. -60 kg i Przemysław Szuta w kat. + 100 kg. Bardzo niewiele zabrakło, aby do Gdańska jako medaliści wrócili wszyscy zawodnicy Sekcji, którzy wzięli udział w zawodach. Niestety zarówno Kacper Wilk (-73 kg) jak i Dominik Chybczyński (-66 kg) przegrali pojedynki o brązowe medale i musieli zadowolić się piątymi miejscami.

KS AZS AWFiS Gdańsk zajął także drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując tylko zawodniczkom i zawodnikom GKS Czarni Bytom.

Szczegółowe wyniki:

W dniach 18-19.05.2019 Karolina Miller weźmie udział w Pucharze Europy w Orenburgu (RUS).