ŻEGLARSTWO

25.04.2016

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie sezonu w NCŻ. Wydarzenie wyczekiwane przez brać i sympatyków żeglarstwa na czele z zawodnikami, rodzicami, trenerami, działaczami – w tym załogę NCŻ.

Program otwarcia sezonu składał się z dwóch części, pierwszej oficjalnej – ceremonii otwarcia sezonu z podniesieniem bandery na maszt flagowy oraz wygłoszeniem formuły „Sezon żeglarski 2016 uważamy za otwarty !” oraz drugiej nieoficjalnej związanej bezpośrednio z warsztatami edukacji żeglarskiej oraz integracją przybyłych gości, rodziców i zawodników sekcji sportowej AZS AWFiS Gdańsk.

To już 10. rok funkcjonowania Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS, kontynuujemy wizję i misje dra Krzysztofa Zawalskiego. Kolejny sezon żeglarski przed nami, a wraz z nim plany i wyzwania organizacyjne” mówi Krzysztof Szewczyk, kierownik Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS. „Zapraszamy do NCŻ, do zobaczenia na wodzie !” dodaje.

Otwarcie sezonu uświetnili przedstawiciele uczelni – w imieniu J.M. Rektora AWFiS był m.in. obecny dr Zbigniew Czubek, zarząd sekcji AZS AWFiS reprezentowała – Dyrektor Wiesława Toczyńska, pojawili się również wybitni przedstawiciele środowiska żeglarskiego m.in. Kpt. Krystyna Chojnowska Liskiewicz wraz z mężem.

Poczet sztandarowy stanowili zawodnicy Kadry Narodowej oraz Akademii Polskiego Związku Żeglarskiego. m.in. utytułowany Tytus Butowski oraz Michał Krasodomski w obecności koleżanek klubowych.

Ważnym elementem były otwarte warsztaty edukacji żeglarskiej połączone z dniem otwartym sekcji AZS AWFiS Gdańsk oraz szkółki Optymiści Gdańsk. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych na wydarzenie rodziców wraz z dziećmi !

Partnerzy wydarzenia:

KS AZS AWFiS Gdańsk, Optymisci Gdańsk.

Archiwa