64. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów, 29.02 – 1.03.2020 Toruń

Autor: azsawfis | 3/4/2020
Powrót

W obliczu odwołanych tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Nankinie to krajowy czempionat rozgrywany w sobotę i niedzielę (29 lutego – 1 marca) w Arenie Toruń był zwieńczeniem sezonu zimowego.

Nasz Klub reprezentowało łącznie 6 osób (Pólkowska, Pietrzak, Urban, Kański, Mańczuk, Tanaś).

W konkurencjach biegowych pod okiem trenerki Anny Sękowskiej startowały zawodniczki Anna Pólkowska oraz Olga Pietrzak. Pierwsza sprawiła nie lada niespodziankę zdobywając złoto na dystansie 800m z czasem 2:05,75. Natomiast Olga startowała na dwóch dystansach 60m i 200m plasując się na 5 miejscu jako seniorka i 4 miejscu w U23.

Również w konkurencji biegowej doskonały rezultat osiągnął podopieczny trenera Tomasza Krawczaka. Patryk Tanaś zdobył brązowy medal w kategorii seniorskiej oraz srebrny w U23 z wynikiem 1:52,62.

W skoku w dal pod okiem trenera Ryszarda Kańskiego, zawodnik Norbert Kański zdobył dwa brązowe medale (senior i U23) uzyskując wynik 7,70. Drugi podopieczny, Piotr Mańczuk startował w trójskoku i osiągnął 7 miejsce w seniorach, co skutkowało 3 miejscem i brązowym medalem w U23.

W konkurencjach rzutowych również udało nam się zdobyć medal. Podopieczna Aleksandry Walczak, Karolina Urban zdobyła srebrny medal w kategorii U23 oraz brązowy medal w seniorach z wynikiem 15,18cm.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i ich trenerów.