Gimnastyk Yehor Korniichuk potrzebuje wsparcia!

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 28 czerwca 2022
Powrót
Gimnastyk Yehor Korniichuk potrzebuje wsparcia!

Yehor Korniichuk jest gimnastykiem sportowym. Wywalczył Mistrzostwo Polski w skoku przez stół gimnastyczny w 2021 oraz 2022 roku w kategorii młodzieżowiec. Po wypadku na Mistrzostwach Polski seniorów czeka na naszą pomoc!
Yehor urodził i wychował się na Ukrainie, ale skrzydła rozwinął pod okiem polskich trenerów w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk, który reprezentuje od 3 lat.
W tym roku walczył o medale w Mistrzostwach Polski seniorów w Krakowie. Niestety podczas rywalizacji w wyniku błędu technicznego zdarzył się koszmarny wypadek. Podczas wykonywania skoku (podwójne salto w przód) upadł przy lądowaniu i doznał zwichnięcia obu kolan. Klub okazał wsparcie organizacyjne w zakresie leczenia. Badania diagnostyczne potwierdziły, że konieczne będą 3-4 operacje oraz długi proces rehabilitacji. Bez tego nie będzie szans na powrót do rywalizacji sportowej. Wydatki na samo leczenie to ok. 75-80 tysięcy złotych.
W związku z wojną na Ukrainie Yehor nie może wrócić do ojczyzny w celach leczniczych.
Gimnastyka dla wielu sportowców jest całym życiem, ale jak w każdym sporcie zdarzają się kontuzje. Yehor jest wzorem do naśladowania dla swoich młodszych koleżanek i kolegów, a gimnastyka jest całym jego życiem. Pomóżmy mu wrócić do pełnej sprawności i wesprzyjmy zbiórkę na https://www.siepomaga.pl/yehor !