MRZYGŁÓD Z MINIMUM NA MŚ!!!

Autor: azsawfis | 6/21/2019
Powrót
MRZYGŁÓD Z MINIMUM NA MŚ!!!

Wspaniałe informacje dotarły do nas z czeskiej Ostravy, gdzie odbywał się 58 Festiwal Lekkoatletyczny “Zlata Tetra”. Reprezentujący KS AZS AWFIS Gdańsk Cyprian Mrzygłód zajął w nim drugie miejsce z nowym rekordem życiowym (83.88), który jest zarazem wynikiem lepszym niż minimum na MŚ w Doha!

Ogromnie cieszy także przebieg całego konkursu. Cyprian już w drugiej kolejce przekroczył granicę 80m posyłając oszczep na odległość 80.01. Kolejny znakomity rezultat padł w 4 kolejce po rzucie na odległość 83.16. Najlepszy rezultat padł jednak w 5 kolejce rzutów, było to wspomniane 83.88. Cyprian pożegnał się z konkursem rzutem na odległość 82.84 i zajął ostatecznie 2 miejsce ustępując tylko Estończykowi – Magnusowi Kirt, który był tego dnia poza zasięgiem rywali. Wynik Kirta 90.34 to nowy rekord Estoni i najlepszy wynik na Świecie w tym sezonie. Za naszym zawodnikiem takie nazwiska jak: Vadlejch, Vesely, Frydrych. GRATULACJE dla Cypriania i trenera Leszka Walczaka!

W dniu 15.06.2019 Cyprian startował w mitingu w Samorinie, w którym triumfował z wynikiem 82.31. Ponad to nasz zawodnik dwukrotnie przekroczył granicę 81 metrów (81.87 – 3 kolejka, 81.26 – 6 kolejka).

Warto także nadmienić, iż w dniu 12.06.2019 podczas mitingu LA w Bydgoszczy swój rekord życiowy poprawiła, będąca aktualnie w znakomitej formie Anna Dobek. Podopieczna Anny Sękowskiej w biegu na 400 m uzsykała rezultat 53.02. Gratulujemy!

Rel. G.Skoczko – Kierownik Sekcji LA KS AZS AWFiS Gdańsk