Oszczepnicy w dobrej formie

Autor: azs-admin | 5/10/2021
Powrót
Oszczepnicy w dobrej formie

W miniony weekend odbył się Lekkoatletyczny Pucharu Europy w konkurencjach rzutowych w Chorwackim Splicie.

Z bardzo dobrej strony pokazała się nasza zawodniczka Karolina Urban startując pierwszy raz w gronie seniorek.  Zdobyła wysoką 9 lokatę rzucając dysk na odległość 57.14 co okazało się drugim wyniki w karierze. Dzięki swojemu wynikowi przyczyniła się do zdobycia złotego medalu w klasyfikacji drużynowej kobiet. Mężczyźni, wśród których był reprezentant naszego klubu Cyprian Mrzygłód zdobyli jako drużyna srebrny medal. Cyprian w swoim pierwszym starcie w tym sezonie posłał oszczep na odległość 78,21 zajmując 6 lokatę.

Jest to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi startami naszych zawodników, gdzie będą się starać o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie. 

Trzymamy kciuki i serdeczne gratulacje dla trenerów Aleksandry i Leszka Walczaka. 

 Na zdjęciu Karolina Urban