Patryk Chojnowski Indywidualnym Mistrzem Polski Seniorów.

Autor: azsawfis | 3/3/2019
Powrót
Patryk Chojnowski Indywidualnym Mistrzem Polski Seniorów.

Po 31 latach złoty medal w grze indywidualnej mistrzostw Polski seniorów wraca do Gdańska. Ostatni raz w 1988 roku Św. P. Andrzej Grubba wygrał właśnie w Gdańsku złoto w grze singlowej. Potem jeszcze wielokrotnie sięgał po tytuł indywidualnego Mistrza Polski ale reprezentując już barwy niemieckiego klubu Grenzau.

W dniach 1-3 marzec w Gliwicach odbywały się 87. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk reprezentowało dwóch zawodników: junior Jakub Witkowski oraz 29 letni Patryk Chojnowski – student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Patryk, aby zagrać w mistrzostwach musiał startować w eliminacjach województwa pomorskiego. Tylko zwycięstwo dawało mu awans do championatu w Gliwicach.

Dla Jakuba uzyskanie limitu imiennego na mistrzostwa to już duży sukces. Turniej zakończył na 2 rundzie plasując się w przedziale 17-32.

Patryk przystąpił do turnieju z ostatnim numerem startowym – 48. Od początku było wiadomo, że w 3 rundzie drabinki zagra z turniejową 1 – Jakubem Dyjasem (Energa KTS Toruń). Dyjas to obrońca tytułu z 2018 roku. Popularny Chojno wygrał po zaciętej grze 4-3 i od tego momentu wiadomo było, że cel jest tylko jeden. W grze ¼ finału pokonał kolejnego Mistrza Polski z 2016 roku. Notabene trzeba napisać, że właśnie wtedy w Wałbrzychu Patryk przegrał w finale 1-4 z Tomaszem Lewandowskim (AZS Politechnika Rzeszów). Tym razem w Gliwicach było dokładnie odwrotnie. Wynik to 4-1 dla Patryka.

Półfinał to gra z Markiem Badowskim (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i zwycięstwo również 4-1. Widać było, że bardzo skoncentrowany jest Patryk na swoim celu, popełniał bardzo mało nie wymuszonych błędów, a przy tym był agresywny i narzucał swój styl gry.

W finale spotkał się z dobrze dysponowanym Patrykiem Zatówka, który na co dzień reprezentuje niemiecki klub Saarbrucken i tam podnosi swoje umiejętności gry. Początek był bardzo nerwowy w wykonaniu Patryka i po pierwszym secie przegrywał 0-1. Lecz kolejne 4 sety to już gra do której zawodnik UNIA AZS AWFiS Gdańsk nas przyzwyczaił i po 3 dniach zmagań w Centrum Sportowo-Kulturowym Łabędź w Gliwicach mógł się cieszyć z tytułu Indywidualnego Mistrza Polski.

 

Do najważniejszych osiągnięć indywidualnych Patryka neleżą:

– złoto 2011 rok, Mistrzostwa Europy osób Niepełnosprawnych, Spilit

– złoto 2012 rok, Igrzyska paraolimpijskie, Londyn

– złoto 2013 rok, Mistrzostwa Europy osób Niepełnosprawnych, Włochy

– złoto 2014 rok, Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych, Pekin

– złoto 2015 rok, Mistrzostwa Europy osób Niepełnosprawnych, Dania

– srebro 2016 rok, Indywidualne Mistrzostwa Polski, Wałbrzych

– srebro 2016 rok, Igrzyska paraolimpijskie, Brazylia

– złoto 2018 rok, Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych, Słowenia

– złoto 2019 rok, Indywidualne Mistrzostwa Polski, Gliwice

Wielkie gratulacje dla wszystkich medalistów i uczestników Mistrzostw, a szczegółowe wyniki można zobaczyć pod adresem

http://pzts.pl/komunikaty/87-indywidualne-mistrzostwa-polski-gliwice-1-3-marca-2019