Podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 12/27/2021
Powrót
Podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Święta Bożego Narodzenia były czasem odpoczynku dla naszych sportowców od zawodów. Tymczasem organizacyjnie praca wre. W strukturach organizacyjnych KS AZS AWFiS w Gdańsku trwają rozmowy podsumowujące działania w 2021 roku, a także planowanie działania na przyszły rok.

TENIS STOŁOWY

Na stronie internetowej telewizji Polsat Sport pojawił się materiał o Wang Zeng Yim, tenisiście stołowym KS AZS AWFiS Balta Gdańsk. Olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro opowiedział o swoich początkach kariery i uzależnieniu od sportu, a kierownik sekcji tenisa stołowego i wiceprezes naszego Klubu Bartosz Gajek przedstawił techniczne sprawy dołączenia „Wandżiego” do Klubu.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek dyrektor Klubu Maciej Szafran i prof. Janusz Czerwiński, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego październikowej konferencji naukowej spotkali się z sekretarzem generalnym AZS Dariuszem Piekutem i wiceprezesem AZS Mariuszem Walczakiem. Rozmowa generalnie dotyczyła współpracy Klubu z organizacją. Podsumowano również działania związane z październikową konferencją naukową z okazji 100-lecia gdańskiego AZS.

W czwartek odbyło się spotkanie u dyrektora Klubu Macieja Szafrana z trenerem Witoldem Srogą. Wybitny szkoleniowiec wioślarzy otrzymał z rąk prof. Janusza Czerwińskiego podziękowania oraz medal za zasługi dla gdańskiego AZS z okazji 100-lecia jego istnienia.

Klub podjął działania, mające na celu reorganizację sekcji pływackiej. O szczegółach poinformujemy niebawem.

W piątkowe przedpołudnie prezes Klubu Leszek Blanik wraz z dyrektorem Maciejem Szafranem spotkali się z dyrektorem biura prezydenta Gdańska ds. sportu Adamem Korolem. Podczas wizyty i rozmowy w gdańskim magistracie podsumowano tegoroczne działania, podjęto dyskusję o przyszłości, w tymo planowanych wzmocnieniach zawodniczych w gdańskim KS AZS AWFiS.

W świąteczno-noworocznym czasie prezes KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszek Blanik oraz dyrektor Maciej Szafran przekazali życzenia świąteczne i noworoczne dla Partnerów, członków Klubu i mediów za pomocą strony, poczty elektronicznej oraz mediów społecznościowych.