Podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 1/10/2022
Powrót
Podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Okres przygotowawczy wkracza w decydującą fazę. Coraz więcej sportowców przebywa na obozach szkoleniowych i wylewa hektolitry potu, aby w okresie startowym pobijać swoje rekordy życiowe. W międzyczasie o medale walczą nasi tenisiści stołowi, lekkoatleci na hali oraz bobsleiści. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

BOBSLEJE

Udany start w Pucharze Europy dwójek męskich. Bobsleiści KS AZS AWFiS w Gdańsku Radosław Sobczyk i Bartosz Sienkiewicz zajęli 23. miejsce, a Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz byli 27. w zmaganiach w Innsbrucku. Znakomite rozpoczęcie biegu zanotował Aleksy Boroń, który uplasował się na ósmej pozycji na tym etapie. Start w Innsbrucku był elementem przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów w Winterbergu.

 

GIMNASTYKA

Piotr Sawicki został trenerem-asystentem w kadrze narodowej seniorów i juniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn. Dziękujemy bardzo za pozytywny odzew na opublikowaną informację w mediach.

Kierownikowi sekcji gimnastycznej naszego Klubu gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy z najlepszymi gimnastykami w Polsce!

 

JUDO

Praca podczas okresu przygotowawczego wre. Jakub Biedrzycki i Bartosz Szaniawski przebywają na dziesięciodniowym zgrupowaniu kadry Polski w Szczyrku.

 

LEKKOATLETYKA

W Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Toruniu zaprezentowali się podopieczni Klaudii Muchlady, czyli najmłodsi przedstawiciele naszego Klubu. Znakomite rezultaty osiągnęły Weronika Janeczek, która wygrała rywalizację do lat 14 na dystansie 60 m ppł z rekordem życiowym, a także Patrycja Kaczmarczyk – zwyciężczyni rywalizacji skoczkiń wzwyż do lat 14 oraz biegu na 200 m w tej samej kategorii wiekowej.

 

PŁYWANIE

Paulina Kreft została nową kierowniczką sekcji pływackiej KS AZS AWFiS w Gdańsku. Prezes Leszek Blanik i Dyrektor Maciej Szafran w atmosferze wzajemnego szacunku oficjalnie podziękowali za współpracę olimpijczykowi Igorowi Łuczakowi, który pełnił funkcję trenera oraz kierownika sekcji.

 

SZERMIERKA

Mikołaj Rudnicki, Michał Siess i Mateusz Kozak byli na obozie Kadry Narodowej w Wałczu. Towarzyszył im Radosław Glonek, który od niedawna pełni rolę selekcjonera w kadrze Polski.

Michał Siess wnioskuje o dołączenie do komisji zawodniczej Polskiego Związku Szermierczego. Trzymamy kciuki za pozytywne rozpatrzenie wniosku naszego florecisty.

 

TENIS STOŁOWY

Zwycięstwo z zespołem z Torunia i porażka u siebie z liderem z Bydgoszczy to bilans spotkań z początku stycznia KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk. W miniony weekend porażki odnieśli pierwszoligowcy (4:6 z Rumią) oraz trzecioligowcy (4:6 z Biesowicami).

 

WIOŚLARSTWO

Izabela Pawlak, Anna Potrzuska, Aleksandra Andrzejewska i Marta Pluta przebywają na zgrupowaniu polskiej kadry młodzieżowej w Jakuszycach. To element przygotowań do startów w kolejnym sezonie wioślarskim.

 

ŻEGLARSTWO

Łukasz Przybytek przedstawił swojego załoganta. Nowym kompanem w zawodach 49er dla naszego olimpijczyka będzie Jacek Piasecki. Załoga ma w planach zadebiutowanie podczas regat o Puchar Księżniczki Zofii w hiszpańskiej Majorce na początku kwietnia.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Zajęliśmy ósme miejsce w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. Obroniliśmy pozycję z ubiegłego roku, ale zdecydowanie poprawiliśmy liczbę zdobytych punktów. Największy wkład w ten sukces miały sekcja szermiercza, lekkoatletyczna oraz wioślarska.

KS AZS AWFiS w Gdańsku złożył wniosek do Narodowego Instytutu Wolności w celu rozwoju instytucjonalnego Klubu.

Do końca stycznia do wykorzystania są benefity od Partnerów w ramach pakietu startowego. Członkowie Klubu tylko do 31 stycznia mogą skorzystać z oferty naszych Partnerów z branży gastronomicznej, czyli SurfBurger, Kreska Mąki, Top Gun Grill Bar oraz Pierogarnia Mandu, do czego bardzo zachęcamy. Warto również nawet dziś dołączyć do naszego Klubu, aby otrzymać ogromną ilość świadczeń z tytułu pakietu członkowskiego.