Reprezentanci KS AZS AWFiS Gdańsk podczas Mistrzostw Polski Seniorów – Zabrze 2021

Autor: azs-admin | 4/1/2021
Powrót
Reprezentanci KS AZS AWFiS Gdańsk podczas Mistrzostw Polski Seniorów – Zabrze 2021

Gimnastycy KS AZS AWFiS z świetnymi rezultatami po Mistrzostwach Polski seniorów w Zabrzu.

Start w Zabrzu należy zaliczyć do bardzo udanych dla gdańskich gimnastyków.

Tytuł Mistrza Polski w kat. seniorów po rocznej przerwie wrócił do KS AZS AWFiS Gdańsk!

Rywalizacja pierwszego dnia zawodów była zacięta, jednak ostatecznie Łukasz Borkowski z wynikiem 79,4 pkt wygrał rywalizację wielobojową. 2 miejsce zajął trenujący już od 3 miesięcy z naszym zespołem Paweł Kaśków (MKS Gdańsk). 3 miejsce przypadło Filip Sasnal (KS AZS AWF Kraków), który na co dzień trenuje na Gdańskiej Hala Gimnastyczna Leszka Blanika.

Drugi dzień zawodów dla naszych zawodników zaczął się znakomicie. Pierwszy przyrząd – ćwiczenia wolne, doskonale wykonane ćwiczenie i od razu kolejnymedal wpadł do worka Łukasza Borkowskiego. Kolejny przyrząd – koń z łękami. Bartosz Czaja, cały układ wykonany i w końcówce niestety drobne potknięcie przy zeskoku – upadek – i w konsekwencji brak możliwości na uzyskanie dobrego wyniku. Jako ostatni wchodził Łukasz Borkowski, ćwiczenie z jednym upadkiem jednak wykonane w bardzo dobrym stylu daje kolejny medal dla gdańskiego AZS AWFiS – tym razem do worka wpada .

Ostatni medal w drugim dniu zawodów wywalczony został przez Łukasza w ćwiczeniach na kółkach – do kolekcji tym razem – .

Niestety w drugiej części niedzielnych finałów szczęście nie dopisało. Drobnej kontuzji doznał Łukasz Borkowski. W związku ze zbliżającym się startem Łukasza w Mistrzostwach Europy sztab szkoleniowy zdecydował o wycofaniu zawodnika z dalszego startu aby za miesiąc był w pełni sił i zdrowia w walce o kwalifikację olimpijską. Bartosz Czaja pomimo bardzo dobrej jakości i trudności swoich ćwiczeń nie uniknął dużych błędów w postaci upadków co wykluczyło go z szans medalowych.

Niestety wprowadzone obostrzenia Ministerstwa od 27.03.2021 odebrały możliwości startu Yehor Korniichuk tym samym osłabiając gimnastyczny team AZS AWFiS Gdańsk.

Zawodnikom i trenerowi

Adrian Łopatyński

oraz kierownikowi

KS AZS AWFiS w Gdańsku – sekcja gimnastyczna

– Piotrowi Sawickiemu gratulujemy uzyskanych wyników