Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 27 czerwca 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Gorący początek wakacji sprzyja pozytywnym wynikom naszych sportowców. Brązowy medal na ME wywalczył florecista Michał Siess. W Kieler Woche dwie załogi naszych żeglarzy wywalczyły miejsca w czołowej dziesiątce. Dobre wyniki osiągnęli też lekkoatleci. Wielu sportowców wylewa siódme poty na zgrupowaniach, a my zaczęliśmy działania nad zdjęciami do programu Profis – Sport bez uzależnień!

BOBSLEJE

Rozpoczęło się zgrupowanie bobsleistów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w Cetniewie. Na północy kraju do sezonu przygotowują się: Radosław Sobczyk, Vlad Polyvach, Aleksy Boroń oraz Bartosz Sienkiewicz.

 

JUDO

W sobotę odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu realizowanego przy wsparciu Miasto Gdańsk PROFIS-Sport bez uzależnień. Przy okazji udało nam się uwiecznić te chwile na zdjęciach, na których widać profilaktykę poprzez judo!

 

LEKKOATLETYKA

W mityngu międzynarodowym w Warszawie wystartowali lekkoatlecie Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Trenujący pod okiem Macieja Ratajczaka Hubert Kozelan wygrał rywalizację na 100m z czasem 10.64, ale nadal nie udało mu się wypełnić minimum na Mistrzostwa Świata U-20 w Cali. Agata Kołakowska wygrała zmagania na 400m przez płotki z czasem 58.96. To najlepszy rezultat podopiecznej Anny Sękowskiej.  Triumf odniosła także Karolina Urban w rywalizacji dyskobolek. Trenerką jest Aleksandra Walczak. Karolina była również gościem w programie „Z boisk i stadionów” w Radiu Gdańsk.

Gratulujemy!

 

SZERMIERKA

Michał Siess został brązowym medalistą Mistrzostw Europy we florecie! Reprezentacja Polski wygrała rywalizację o 3. miejsce w turnieju drużynowym z Hiszpanią. Trenerem polskich florecistów jest Radosław Glonek, klubowy trener Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Michał był gościem w sobotnim programie „Z boisk i stadionów” na łamach Radia Gdańsk.

Gratulujemy!

 

WIOŚLARSTWO

Wioślarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk przygotowują się do międzynarodowych imprez na zgrupowaniach kadr narodowych. Anna Potrzuska i Izabela Pawlak przebywają obecnie na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, a Anna Khlibenko i Jakub Majewski szlifują formę w COS w Wałczu. Niebawem juniorskie Mistrzostwa Polski, a chwilę później świata, na których zaprezentują się Khlibenko i Majewski.

 

ŻEGLARSTWO

Zakończyły się słynne regaty Kieler Woche. Na starcie stanęło wiele załóg, w tym spora liczba naszych klubowiczów. Najlepiej spisała się Ewa Lewandowska, która w załodze z Julią Żmudzińską ze Żnina uplasowały się na 6. miejscu w klasie 420. W olimpijskiej klasie 49er do wyścigu medalowego zakwalifikowali się jedynie Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. Nasza eksportowa załoga wywalczyła 10. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Gratulujemy!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W środę odbyło się spotkanie dyrektora Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Macieja Szafrana z Radą Samorządu Studentów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Rozmowy dotyczyły obopólnej współpracy oraz integracji środowiska akademickiego.