Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 04 lipca 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Mniej zawodów, ale więcej treningów i obozów – tak wyglądają ostatnie dni sportowców Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Jesteśmy #uzaleznieniodsportu, więc pielęgnowaliśmy to za pomocą zajęć profilaktyki poprzez sport z programu PROFIS – sport bez uzależnień. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk:

BOBSLEJE

Zakończył się obóz przygotowawczy naszych bobsleistów w Cetniewie. To kolejny etap przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami nowego sezonu zimowego.

 

GIMNASTYKA

Tymoteusz Godlewski został Gdańskim Gryfem Kwietnia 2022! W środę odbyło się spotkanie Tymka z dyrektorem Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciejem Szafranem, kierownikiem sekcji gimnastycznej Piotrem Sawickim oraz redaktorem Klubu Krzysztofem Gostomczykiem. W tym tygodniu na łamach mediów klubowych ukaże się rozmowa z młodym gimnastykiem.

Więcej nt. sekcji gimnastycznej naszego klubu dowiecie się ze stron:

KS AZS AWFiS w Gdańsku – sekcja gimnastyczna, Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS – Gimnastyka.

 

LEKKOATLETYKA

Michał Łowicki triumfował w rywalizacji 400-metrowców na 24. Zachodniopomorskim Wieczornym Mityngu Biegowym w Białogardzie. W czołówce uplasował się również Hubert Kozelan. Obaj zawodnicy trenują pod okiem Macieja Ratajczaka. Gratulujemy!

We Władysławowie odbyła się ceremonia odsłonięcia nazwisk w „Alei Gwiazd Sportu”. Jednym z wyróżnionych został trener skoku o tyczce Edward Szymczak z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk! Gratulujemy!

 

PŁYWANIE

Sekcja pływacka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk odbyła kolejne zajęcia w ramach programu PROFIS – Sport bez uzależnień. Celem spotkania było zapoczątkowanie wśród młodych adeptów zdrowego stylu życia, aby podnieść swoje umiejętności sportowe.

 

WIOŚLARSTWO

Anna Khlibenko i Jakub Majewski w składach kadrowych wygrali Centralne Kontrolne Regaty juniorów. To jeden z przystanków przed Mistrzostwami Świata Juniorów we włoskim Varese.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia!

Więcej informacji na: AZS AWFiS Gdańsk Wioślarstwo

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk listownie pogratulował Klubowi Sportowemu AZS AWFiS Gdańsk zajęcia 8. miejsca w klasyfikacji generalnej sportu dzieci i młodzieży w 2021 roku. Dziękujemy!