Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 25 lipca 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Srebrny medal Mistrzostw Świata w żeglarskiej klasie Open Skiff to zdecydowanie największe wydarzenie sportowe ostatniego tygodnia w naszym klubie! Szykujemy się na kolejne mistrzowskie emocje – tym razem w wykonaniu wioślarzy i lekkoatletów!

BOBSLEJE

Podczas obozu sportowego we Władysławowie-Cetniewie sekcja bobslei odbyła kolejne szkolenia z zakresu programu PROFIS-Sport bez uzależnień. Warto wiedzieć, że przedstawiciele sportów zimowych też są #uzaleznieniodsportu.

JUDO

W Akademickich Mistrzostwach Europy Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk reprezentuje dwóch judoków. Jako pierwszy w niedzielę na starcie stanął Jakub Biedrzycki. W klasyfikacji końcowej uplasował się na 7. miejscu. W poniedziałek na macie zaprezentuje się Bartosz Szaniawski. Obaj są podopiecznymi trenera Radosława Laskowskiego. Trzymamy kciuki i gratulujemy!

W Zakopanem trwa zgrupowanie kadry wojewódzkiej w judo. W stolicy Tatr trenują Jakub Kuczyński, Nada Alwaqedi, Nazar Tsukanov, Jan Sosnowski, Szymon Przybylski, Wiktor Talewski i Izabela Fiuk. Sportowcy trenują pod okiem naszego klubowego trenera Łukasza Kuczyńskiego. Powodzenia!

LEKKOATLETYKA

Złoty medal Mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych wywalczył Piotr Rydzkowski. Podopieczny trenera Mirosława Piątka rywalizuje w rzucie oszczepem. Gratulacje!

Trenerka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Anna Sękowska-Rolbiecka znalazła się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski na Europejski Olimpijski Festiwal Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy. Trzymamy kciuki za wiele medali biegowych!

Hubert Kozelan, Martyna Dobrowolska i Maciej Megier rozpoczęli podróż do Kolumbii. Nasi lekkoatleci będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata do lat 20 w lekkiej atletyce. Trzymamy kciuki!

SZERMIERKA

Zakończyły się Mistrzostwa Świata seniorów we floretach. Michał Siess wywalczył 52. miejsce indywidualnie. Na planszy w Kairze Siess rywalizował również w turnieju drużynowym. Tym razem kadra Polski uplasowała się na 9. miejscu. Trenerem kadry Polski jest Radosław Glonek, który jest również szkoleniowcem Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

Michał Siess oraz Radosław Glonek zostali nagrodzeni przez Miasto Gdańsk za medal Mistrzostw Europy we floretach. W spotkaniu z Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandrą Dulkiewicz brał udział również Prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik.

WIOŚLARSTWO

W ubiegłym tygodniu odbywała się  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w której Tymon Konopka wygrał Finał B na jedynce juniorów młodszych. W konkurencji dwójki bez sternika Tymon Konopka i Oskar Bąk wywalczyli 5. miejsce. Tymon Topij wywalczył 3. miejsce w Finale C na jedynce juniorów młodszych. Wszyscy trenują w klubie pod okiem trenera Bartosza Pszczółkowskiego.

Od wtorku we włoskim Varese pięciu wioślarzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk powalczy o medale Mistrzostw Świata. W kategorii młodzieżowiec zaprezentują się Izabela Pawlak, Anna Potrzuska oraz Bartosz Bartkowski, a w kategorii juniorskiej wystartują Anna Khlibenko oraz Jakub Majewski. Trzymamy kciuki!

ŻEGLARSTWO

Julianna Ponto wicemistrzynią świata w klasie Open Skiff! Na francuskim akwenie reprezentantka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajęła 2. miejsce w rywalizacji kobiet do lat 15. Trenerem Julianny są Patryk Richter oraz Piotr Kamola.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Biuro Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w ostatnich dniach było nieczynne. Ładujemy baterię słoneczną, aby kolejne miesiące były bardzo owocne, a #uzaleznieniodsportu członkowie naszego Klubu mogli być dumni z naszych sportowych rezultatów!

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

AZS Akademicki Związek Sportowy

AZS Gdańsk

BALTAsa.com

Bar Sonia AWFiS

Corleonis

DoSportNow.com

GIWK

Klub Rotary Gdynia

Kreska Mąki

Liceum Columbus

Matuszak Legal & Sport

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Miasto Gdańsk

MKS Gala

Pierogarnia Mandu

Pomorskie

Pomorska Federacja Sportu

Rada Samorządu Studentów AWFiS

Surf Burger

Top Gun Grill Bar

Ziaja Polska