Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 01 sierpnia 2022
Powrót

Kolejne medale Mistrzostw Europy dla żeglarzy. Tym razem Kacper Paszek wywalczył brąz. Za nami również Mistrzostwa Świata w wioślarstwie oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Jak poradzili sobie sportowcy z team #uzaleznieniodsportu?

LEKKOATLETYKA

Julia Koralewska i Natalia Mądrzejewska zdobyły medale na Mistrzostwach Polski do lat 23 w Poznaniu. Koralewska, której trenerem jest Krzysztof Szałach, zajęła 2. miejsce i pobiła rekord życiowy w biegu na 3000 m z przeszkodami, natomiast Mądrzejewska, trenująca pod okiem Leszka Walczaka, uplasowała się na 3. miejscu w rzucie oszczepem.

Od poniedziałku ruszają Mistrzostwa Świata do lat 20. Nasz klub reprezentować będą Hubert Kozelan (sztafeta 4×100), Martyna Dobrowolska (rzut dyskiem) oraz Maciej Megier (3000 m z przeszkodami). Trzymamy kciuki!

WIOŚLARSTWO

Za nami Młodzieżowe i Juniorskie Mistrzostwa Świata we włoskim Varese. Najlepiej spisali się juniorzy. Anna Khlibenko i Jakub Majewski wraz ze swoimi osadami zajęli 5. miejsca. Jedną lokatę niżej zmagania zakończyły Izabela Pawlak i Anna Potrzuska, które płynęły w osadzie młodzieżowej. Na 8. miejscu mistrzostwa zakończył Bartosz Bartkowski, którego osada była druga w finale B.

Gratulujemy świetnych wyników wioślarzom oraz trenerowi Patrykowi Pszczółkowskiemu, który wspierał naszych reprezentantów podczas włoskich zawodów!

ŻEGLARSTWO

Kolejny medal imprezy mistrzowskiej dla sekcji żeglarskiej Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Tym razem trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie 470 wywalczył Kacper Paszek, który ścigał się w załodze z Oliwią Laskowską z ChKŻ Chojnice. Trenerem Kacpra jest Adam Paszek.

Zwycięstwo w regatach o Puchar Burmistrza Trzebiatowa, które były eliminacjami do OOM, odniósł Maurycy Kosmowski. Wśród dziewcząt najlepsza była Emilia Paszek, która w klasyfikacji generalnej regat uplasowała się na drugim miejscu! Oboje trenują pod okiem Adama Paszka.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W piątek odbyło się nadzwyczajne walne zebranie wyborcze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, na którym wybrano delegatów Klubu na XXIX Zjazd Sprawozdawczy AZS, który odbędzie się 17 września w Warszawie.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!