Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 25 kwietnia 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Świetny tydzień za sportowcami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Medale z imprez mistrzowskich przywieźli gimnastycy i lekkoatleci. Dobre wyniki osiągnęli również siatkarze, siatkarki oraz żeglarz Michał Krasodomski. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk:

GIMNASTYKA

Aż cztery złote medale wywalczyli gimnastycy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej. Na najwyższym stopniu podium stanęli Tymoteusz Godlewski (ćw. wolne), Szymon Przestrzelski (koń), Stefan Szóstko-Szewczenko (kółka) oraz Jakub Śliwiński (poręcze). W wieloboju najlepszy był Tymoteusz Godlewski, który w klasie III wywalczył srebrny medal. Trenerem głównym gimnastyków sportowych jest Kamil Hulbój.

Gratulujemy!

 

JUDO

Martyna Szaniawska, Jakub Kuczyński, Jan Sosnowski i Wiktor Talewski wzięli udział w zawodach Pucharu Europy w Poznaniu. Niestety nie udało się odnieść sukcesu. Trzymamy kciuki za kolejne starty!

 

LEKKOATLETYKA

Julia Koralewska wywalczyła złoty medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10000 metrów. Trenerem Julii jest Krzysztof Szałach.

Oktawian Zmarlak wygrał Ogólnopolski Mityng w chodzie sportowym na 5 km. Podopieczny trenera Ryszarda Kańskiego był najlepszy w kategorii U-16.

Gratulujemy!

 

SPORT POWSZECHNY

Siatkarki i siatkarze Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu wzięli udział w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski. Siatkarki, których zawody zorganizował Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wraz z Uczelnią, zajęły 4. miejsce, a siatkarze, rywalizujący w Szczecinie, uplasowali się na 7. pozycji. Na zakończeniu rywalizacji siatkarek wystąpił dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran, który podziękował i pogratulował wszystkim uczestniczkom i trenerom. Niestety oba zespoły nie zakwalifikowały się do turniejów finałowych. Trenerem obu drużyn jest Wojciech Grzyb, a pomaga mu asystent Adrian Zajkowski. Zdjęcia z zawodów udostępniamy dzięki uprzejmości Beaty Zarach z Biura Promocji AWFiS.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejną edycję AMP!

 

SZERMIERKA

Michał Siess wraz z reprezentacją Polski wywalczył srebrny medal podczas Pucharu Świata we florecie. Na zawodach w Belgradzie był obecny również trener Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Radosław Glonek, który jest trenerem kadry narodowej seniorów.

W piątkowym programie „Dzień dobry tu Gdańsk” wystąpił trener Radosław Glonek, który opowiedział o zawodach Pucharu Świata w Belgradzie.

Piotr Borowiec zajął 3. Miejsce w zawodach Pucharu Polski seniorów we florecie. Jego trenerem jest Krzysztof Walka. Na 5. Miejscach w turnieju w Warszawie uplasowali się Michał Siess (trener Radosław Glonek) oraz Amelia Olszewska (trener Konrad Pietrusiak).

Gratulujemy!

 

TENIS STOŁOWY

Maksymilian Alot wystartował w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gliwicach. Rozstawiony z nr 30 tenisista Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk doszedł do II rundy w rywalizacji deblowej, ale w singlu i mikście zakończył zmagania na I rundzie. Trenerem Maksymiliana jest Bartosz Gajek.

Trzymamy kciuki za kolejne zawody!

 

ŻEGLARSTWO

Michał Krasodomski zajął 6. miejsce w Mistrzostwach Europy U-21 w klasie ILCA7 we francuskim Hourtin. Żeglarz Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk dobrze radził sobie w drugiej części regat, ale ostatecznie nie udało się dogonić najlepszej trójki po pechowym początku zmagań. Trenerem Michała jest Mateusz Hanke.

Gratulujemy!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Dyrektor Maciej Szafran, Dominika Ossowska i Krzysztof Gostomczyk wzięli udział w szkoleniu „Akademia Liderów AZS”, które odbywało się w minionym tygodniu w AZS COSA Wilkasy.