Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 02 maja 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Czy nasi kibice już po majówkowym grillu? Jeśli tak, to zapraszamy do podsumowania minionego tygodnia w naszym klubie. Znakomite rezultaty żeglarzy podczas French Olympic Week w Hyeres. Na arenie krajowej zaprezentowali się także wioślarze i judocy. Co jeszcze wydarzyło się w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk przed majówką?

GIMNASTYKA

Od niespełna dwóch miesięcy dzięki pomocy Akademii Leszka Blanika AZS AWFiS Gdańsk na Hali Leskza Blanika ćwiczą zawodniczki z miasta Czerkasy (Ukraina) pod okiem swoich trenerek klubowych.

JUDO

Nazar Tsukanov wywalczył srebrny medal podczas rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Reprezentant Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajął 2. miejsce w kategorii 60 kg. Jego trenerem jest prof. Radosław Laskowski.

Gratulacje!

SZERMIERKA

Floreciści rywalizowali w Pucharze Świata Seniorów w Płowdiw. Nasz klub reprezentowali Michał Siess i Mateusz Kozak. Lepiej spisał się Siess, który zajął 57. miejsce w turnieju indywidualnym, a w turnieju drużynowym wraz z kolegami z kadry uplasował się na 6. miejscu. Trenerem kadry Polski jest Radosław Glonek, szkoleniowiec Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

W przyszły weekend odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów we florecie. Rywalizacja będzie miała miejsce w Gdańsku, a jednym z organizatorów jest Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk. Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Polski seniorów we florecie.

TENIS STOŁOWY

Trwają ostatnie przygotowania do meczu półfinałowego Lotto Superligi. Tenisiście stołowi Klubu Sportowego AZS AWFiS BALTA Gdańsk już w najbliższy piątek podejmą u siebie Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Decydujące starcie odbędzie się w niedzielę na wyjeździe. Zapraszamy do udziału w Półfinale Lotto Superligi!

WIOŚLARSTWO

Wioślarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w Centralnych Wiosennych Regatach Kontrolnych w Poznaniu. Były to zawody, które mają na celu wyłonienie kandydatów do kadr narodowych juniorskich, młodzieżowych i seniorskich. Jakub Majewski wywalczył już powołanie na zgrupowanie w Centralnych Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu oraz na międzynarodowe regaty w Monachium. Pozostali zawodnicy czekają na informacje.

ŻEGLARSTWO

Dominik Buksak z Szymonem Wierzbickim (AZS Poznań) wygrali zawody Pucharu Świata w Hyeres w klasie olimpijskiej 49er. Od początku zmagań gdańsko-poznańska załoga plasowała się w ścisłej czołówce zmagań. Wśród najlepszej dziesiątki znaleźli się również Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch oraz Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk podpisał dwie strategiczne umowy dla sekcji żeglarskiej. Jedna dotyczy działalności sekcji na terenie Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS, a druga zakupu sprzętu sportowego od Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik, dyrektor Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu Adam Korol, Sylwia Gruchała, Anna Rybicka i Cezary Siess zostali odznaczeni medalami „De nihilo nihil fit” przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka z okazji 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Gdańsku.

W poniedziałek dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran spotkał się z wicewojewodą pomorskim Aleksandrem Jankowskim w sprawie

W piątek wiceprezes klubu i kierownik sekcji lekkoatletycznej Bartosz Gajek oraz dyrektor Maciej Szafran spotkali się z przedstawicielami potencjalnego nowego partnera technicznego. O szczegółach poinformujemy wkrótce.