Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 16 maja 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Miniony tydzień był w naszym klubie bardzo aktywny! Świetne wyniki osiągnęli gimnastycy i lekkoatleci. Do ważnych startów przygotowują się żeglarze i wioślarze. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk:

GIMNASTYKA

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski gimnastycy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli 5 medali. Yehor Korniichuk zdobył złoto w skoku, dwa srebrne (ćw. wolne i kółka) oraz brąz w drążku. W wieloboju zajął 4. miejsce. Filip Front wywalczył brąz w skoku. Wszyscy są podopiecznymi trenera Adriana Łopatyńskiego.

Gimnastycy AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w turnieju międzyklubowym w duńskim Viborgu. W kat. junior zwyciężyła zawodnika Diana Protsenko, a na szóstym miejscu uplasowała się Lena Kierzkowska. W kat. juniora młodszego Alicja Kierzkowska zajęła 4 miejsce. Gratulacje dla trenerów: Anastasii Krasovskiej oraz Gabrysi Sasnal.

10 medali wywalczyli nasi gimnastycy podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego. W klasie młodzieżowej wygrali Martyna Dias i Nazar Rydnytskyi.

Wielkie brawa i gratulacje dla zawodników oraz trenerów!

JUDO

Jakub Biedrzycki przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Zakopanem.

Martyna Szaniawska została triumfatorką Gdańskiego Gryfa Marca 2022. W piątek odbyło się spotkanie laureatki z wiceprezesem Bartoszem Gajkiem, kierownikiem sekcji judo prof. Radosławem Laskowskim oraz redaktorem Krzysztofem Gostomczykiem w biurze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

LEKKOATLETYKA

Sezon lekkoatletyczny w pełni rozpoczęty! Na mityngu w Słupsku najlepsi w swoich konkurencjach byli: Mateusz Gibaszek (trenerka Aleksandra Walczak), Agata Kołakowska (Anna Sękowska), Marta Kąkol (Leszek Walczak), Karolina Urban (Aleksandra Walczak), Alicja Winiarz U-18 (Aleksandra Walczak). Największym sukcesem było jednak wywalczenie przez Martynę Dobrowolską minimum PZLA na Mistrzostwa Świata U-20 w Cali (Kolumbia) w rzucie dyskiem (51.03). Gratulujemy!

Na Mistrzostwach Polski w Piasecznie srebrne medale wywalczyli Julia Koralewska (5000 m, U-23) oraz Maciej Megier (U-20). Trenerem obu biegaczy jest Krzysztof Szałach.

Na mityngu w Łodzi Hubert Kozelan pobił swój rekord życiowy w biegu na 100m i wygrał rywalizację sprinterską. Podopiecznemu trenera Macieja Ratajczaka zabrakło zaledwie 0,04 sekundy do wywalczenia minimum na MŚ U-20 w Cali.

Na mityngu z okazji otwarcia stadionu lekkoatletycznego w Tczewie aż w siedmiu konkurencjach najlepsi byli lekkoatleci z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Zwycięstwa odnieśli Adrian Trojak (100m, trener Maciej Ratajczak), Lena Sosler (100 m U-14, Klaudia Muchlada), Jakub Giedrewicz (pchnięcie kulą, Mirosław Piątek), Patrycja Steć (pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, Ryszard Kański), Patrycja Kaczmarczyk (skok wzwyż U-14, Klaudia Muchlada)

SPORT POWSZECHNY

Odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wywalczyła 9. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Gratulujemy!

TENIS STOŁOWY

Nieudany weekend w wykonaniu naszych drużyn pierwszoligowych. Drugi zespół Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk walczył w Rumii z drużyną Kamix ATS Małe Trójmiasto i przegrał 4:6, co spowodowało zajęcie 9. miejsca i konieczność walki w barażach o miejsce w I lidze w przyszłym sezonie.

Trzecia drużyna przegrała z liderem Palmiarnią Zielona Góra aż 0:10 i zajęła 10. miejsce w lidze, co oznacza spadek do II ligi.

WIOŚLARSTWO

Anna Potrzuska i Bartosz Bartkowski reprezentowali Polskę na międzynarodowych regatach młodzieżowców w Essen. Osada Ani zajęła 6. miejsce w czwórkach bez sterniczki, a osada Bartka była 8. w dwójkach podwójnych.

Anna Khlibenko i Jakub Majewski zostali powołani na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 21-22.05. we włoskim Varese.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

ŻEGLARSTWO

Karol Stachowski i Julianna Ponto wygrali regaty o Puchar Burmistrza Pucka w klasie Open Skiff. Gratulujemy!

Już w najbliższym tygodniu na Jeziorze Garda we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Europy w klasie olimpijskiej iQfoil. Nasz klub reprezentować będą Radosław Furmański i Piotr Myszka. Trzymamy kciuki!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek odbyło się spotkanie prezesa Leszka Blanika i dyrektora Macieja Szafrana z kierownikiem sekcji szermierczej Łukaszem Szymańskim i trenerem Andrzejem Witkowskim dotyczące spraw organizacyjnych sekcji szermierczej.

Tego samego dnia miało miejsce spotkanie klubowego zespołu ds. podziału środków, stypendiów oraz gratyfikacji finansowej.

W czwartek na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach odbyło się posiedzenie Rady Sportu AZS. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk reprezentował dyrektor Maciej Szafran.

31 sportowców i 13 trenerów zostało wyróżnionych na XIV Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wyróżnienia wręczali Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz i dyrektor biura Prezydenta Miasta Gdańsk ds. Sportu Adam Korol. Dziękujemy Miastu Gdańsk za docenienie naszych sukcesów!