Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 23 maja 2022
Powrót

Wysyp medali podczas Akademickich Mistrzostw Polski wśród lekkoatletów. Dwie Anie przywożą również srebrne medale z zawodów mistrzowskich. Khlibenko wywalczyła drugie miejsce w Mistrzostwach Europy juniorek w wioślarstwie, a Kołatka w AMP-ach w kolarstwie górskim. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk:
LEKKOATLETYKA
Reprezentanci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego U-12 i U-14. Zwycięstwo odniosła sztafeta 4x100m U-14 w składzie Patrycja Karczmarczyk, Lena Sosler, Maja Nagórska, Weronika Janeczek. Gratulujemy!
Kilku sportowców wystartowało w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu, reprezentując nasz klub. Świetne rezultaty osiągnęli Natalia Mądrzejewska (zwycięstwo w rzucie oszczepem z rekordem życiowym) oraz Karolina Urban (zwycięstwo w rzucie dyskiem z rekordem życiowym).
Gratulujemy!
SPORT POWSZECHNY
Anna Kołatka wywalczyła dwa srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Reprezentantka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu zajęła drugie miejsce w klasyfikacji uczelni sportowych w rywalizacji ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas.
Z Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce przywozimy aż 9 medali. W swoich konkurencjach wygrali Monika Dubiella (1500 m, kategoria uczelni sportowych), Karolina Urban (rzut dyskiem, klasyfikacja ogólna i UWF) oraz Mateusz Gibaszek (rzut dyskiem, klasyfikacja ogólna i UWF). Medale wywalczyli także Olga Pietrzak (srebrne medale w uczelniach sportowych na 100 i 200 m), sztafeta 4x100m kobiet (Korwin, Zmarzła, Pietrzak, Farasiewicz – brąz w uczelniach sportowych) oraz Patrycja Steć (brązowy medal w uczelniach sportowych w pchnięciu kulą).
Wszystkim medalistom, uczestnikom oraz ich trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
TENIS STOŁOWY
W barażu o udział w I lidze druga drużyna Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk przegrała na wyjeździe z zespołem Logister Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza 3:7. Sytuacja w walce o pozostanie na kolejny sezon stała się trudna. W rewanżu, który odbędzie się 4 czerwca w Gdańsku, nasi tenisiści do wygrania dwumeczu potrzebują wysokiego zwycięstwa.
Trzymamy kciuki!
WIOŚLARSTWO
Dwóje wioślarzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowało w Mistrzostwach Europy Juniorów. Anna Khlibenko (trener Bartosz Pszczółkowski) wraz z koleżankami z osady została wicemistrzynią Europy w konkurencji czwórek podwójnych juniorek! Wystąpił również Jakub Majewski, który ze swoją osadą zajął siódme miejsce w czwórkach podwójnych juniorów.
ŻEGLARSTWO
W Mistrzostwach Europy w klasie iQFoil wystartowało dwóch naszych reprezentantów Radosław Furmański i Piotr Myszka. Lepiej spisał się młodszy zawodnik. Furmański, którego trenerem jest Cezariusz Piórczyk, wywalczył 15. miejsce.
Odbyły się regaty o Puchar Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej. W klasie 470 wygrała załoga, startująca pod okiem trenera Adama Paszka, czyli Kacper Paszek i Oliwia Laskowska z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Triumfował również podopieczny Mateusza Hanke Michał Krasodomski w klasie ILCA7, który okazał się najlepszy w klasyfikacji młodzieżowców i seniorów. Głównym organizatorem z ramienia PZŻ był dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran.
W Górkach Zachodnich młodzi żeglarze rywalizowali w VIII Memoriale Krzysztofa Zawalskiego. Jednym z organizatorów zmagań była sekcja żeglarska Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Łącznie w 4 klasach wystartowały 32 załogi.
Wszystkim żeglarzom, załogom oraz trenerom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!