Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 30 maja 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Kończy się maj, a wyniki sportowe naszych klubowiczów są coraz lepsze! Na arenie międzynarodowej reprezentowali nas floreciści i lekkoatleci, ale największym sukcesem tego tygodnia jest triumf żeglarzy w Akademickich Mistrzostwach Polski! Co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk?

GIMNASTYKA

Sześć medali wywalczyli gimnastycy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików w Szczecinie. Dwa złote medale wywalczył Bartosz Chróścielewski (drążek, skok). Złoto zdobył również Tomasz Leoszewski (ćw. wolne), który triumfował także w wieloboju. Dwukrotnie na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Drzemnicki (poręcze, drążek).

Gratulacje dla gimnastyków oraz ich trenerów – Marzanny Sosińskiej, Edyty Sztukert, Kamila Radomskiego, Adriana Łopatyńskiego, Macieja Maciejewskiego oraz Pawła Jendrzejewskiego!

 

JUDO

W Mistrzostwach Województwa Pomorskiego dzieci i młodzików na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku judocy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli sześć medali! Złoty medal zdobył Jurij Olijnik w kat. 60 kg. Drugie miejsca w zawodach zajęli Gleb Korzh (60 kg), Krzysztof Krot (+90 kg) i Hubert Fischer (81 kg). Z brązem zmagania zakończyli Miłosz Zaborowski (38 kg) oraz Martyna Rumszewicz (40 kg). Trenerami grup dzieci i młodzików są Paweł Chybczyński i Piotr Staszkiewicz.

 

LEKKOATLETYKA

Martyna Dobrowolska, Alicja Gajewska i Alicja Winiarz reprezentowały Polskę podczas meczu międzypaństwowego w rzutach lekkoatletycznych w Karpaczu. Alicja Gajewska i Martyna Dobrowolska uplasowały się na 3. i 4. miejscu w rywalizacji rzutu dyskiem U-20. Alicja Winiarz wywalczyła 6. miejsce w rzucie dyskiem U-18. Trenerką dyskobolek jest Aleksandra Walczak.

Wielu sportowców naszego klubu wzięło udział w Memoriale Józefa Żylewicza. Zwycięstwo odnieśli Karolina Urban (rzut dyskiem), Natalia Mądrzejewska (rzut oszczepem), Mateusz Gibaszek (rzut dyskiem). Trenerami zwycięzców są Aleksandra i Leszek Walczak.

W niedzielę odbył się mityng lekkoatletyczny w Słupsku. Swoje rywalizacje wygrali Karolina Urban (rzut dyskiem), Michał Łowicki (200 m, trener Maciej Ratajczak), Jakub Giedrewicz (pchnięcie kulą, Mirosław Piątek), Mateusz Gibaszek (rzut dyskiem, Aleksandra Walczak), Julia Byzdra (100 m, Maciej Ratajczak), Michalina Wróblewska (pchnięcie kulą, Mirosław Piątek).

Podopieczna trenera Krzysztofa Szałacha Julia Koralewska wystartowała w międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym w belgijskim Oordegem. Biegaczka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk rywalizowała w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Uplasowała się na 10. miejscu i pobiła rekord życiowy.

Gratulujemy świetnych rezultatów zarówno sportowcom, jak i trenerom. Trzymamy kciuki za kolejne starty i rekordy życiowe!

 

PŁYWANIE

W najbliższym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie. W zawodach wystąpi Damian Partyka, którego trenerem jest pan Alojzy Ogiński. Trzymamy kciuki za dobre rezultaty!

 

SPORT POWSZECHNY

Zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie odnieśli Kacper Paszek, Bartosz Reiter i Bartłomiej Szlija! Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku prowadzili w regatach od startu do mety. Gratulujemy!

Dwa srebrne medale w kategorii uczelni sportowych zdobyli koszykarze i koszykarki Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Koszykarki i koszykarze uplasowali się na 12. miejscach w klasyfikacji ogólnej podczas finału w Opolu. Brawo!

Odbyły się półfinałowe zmagania Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet. Reprezentantki Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku pewnie awansowały do finału, który zostanie rozegrany na Górnym Śląsku w dniach 9-12 czerwca.

 

SZERMIERKA

Dwóch reprezentantów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystąpiło w Mistrzostwach Europy do lat 23. Piotr Borowiec wywalczył 31. miejsce, a Mateusz Kozak był 49. Trenerami naszych florecistów są Krzysztof Walka i Radosław Glonek. W tym tygodniu odbędzie się turniej drużynowy.

 

TENIS STOŁOWY

Adam Dudzicz wywalczył brązowy medal gry podwójnej na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Grał z Samuelem Kulczyckim (Dekorglass Działdowo). W turnieju drużynowym reprezentacja Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk uplasowała się na miejscu 5-8. Indywidualnie Dudzicz zajął 5. miejsce. Zawody na wcześniejszej fazie zakończył Marcin Olszewski. Trenerem naszych tenisistów jest Bartosz Gajek.

 

WIOŚLARSTWO

Anna Khlibenko i Aleksandra Warachewicz triumfowały w Centralnych Regatach Otwarcia Sezonu Juniorów w Kruszwicy. Osada, której trenerem jest Patryk Pszczółkowski, rywalizowała w dwójkach podwójnych.

Gratulujemy!

 

ŻEGLARSTWO

W drugim Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej świetnie zaprezentowali się żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Zwycięstwo w klasie olimpijskiej 49er odnieśli Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań), a na drugim miejscu regaty zakończyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. Organizatorem z ramienia PZŻ był dyrektor naszego klubu Maciej Szafran.

Gratulujemy!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Odbyło się spotkanie klubowego zespołu ds. podziału środków, stypendiów oraz gratyfikacji finansowej pod przewodnictwem dyrektora Macieja Szafrana. Grupa pracowała nad nowym algorytmem podziału środków w ramach programu ACSS. Nowe rozwiązanie jest zbliżone do zasad panujących w Akademickim Związku Sportowym. Rozwiązanie zostanie poddane głosowaniu na najbliższym posiedzeniu zarządu klubu.

Wiceprezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Bartosz Gajek oraz dyrektor Maciej Szafran spotkali się z potencjalnym nowym partnerem technicznym klubu. Więcej szczegółów wkrótce.