Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 13 czerwca 2022
Powrót

Zmagania mistrzowskie w Suwałkach przyniosły dwa srebrne medale lekkoatletkom Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Nie próżnował także Radosław Furmański, który wygrał regaty w Gdyni. W tym tygodniu dwie imprezy międzynarodowe z udziałem naszych sportowców. Czy tak jak my nie możecie się już doczekać?

LEKKOATLETYKA

W Suwałkach lekkoatleci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk walczyli o medale Mistrzostw Polski seniorów. Dwa srebra przywiozły lekkoatletki trenowane przez Aleksandrę i Leszka Walczaków. Karolina Urban wywalczyła drugie miejsce w konkursie rzutu dyskiem, a Karolina Bołdysz w rzucie oszczepem. Spora liczba miejsc w czołówce zaowocowała zajęciem 6. miejsca w klasyfikacji klubowej. W zawodach wystąpili podopieczni trenerów Macieja Ratajczaka, Anny Sękowskiej, Edwarda Szymczaka oraz Krzysztofa Szałacha. Gratulujemy!

W Mistrzostwach Województwa Pomorskiego U-18 i U-20 zdobyli aż 17 medali! Złote medale wywalczyli Damian Opuszewicz (100 m, U-20), Michał Łowicki (200 m, U-20), Adrian Trojak (100 m, U-18), sztafeta 4×100 m U-20 (Sosna, Łowicki, Opuszewicz, Kozelan), Wiktor Majchrzak (400 m, U-20), Nadia Smoroń (100 m, U-18), sztafeta 4×100 m U-20 kobiet (Strugińska, Trojan, Sobolewska, Byzdra), Martyna Dobrowolska (dysk U-20), Alicja Winiarz (dysk U-18) oraz Natalia Jasińska (oszczep U-20).

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom składamy gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

Reprezentacja szczypiornistek Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zajęła 4. Miejsce w klasyfikacji ogólnej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Świetny wynik jest zasługą trenera Szymona Biernackiego, który poprowadził nasze piłkarki do ścisłej czołówki akademickiej w Polsce! Brawo!

Piłkarki nożne Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zajęły 9. miejsce w klasyfikacji ogólnej AMP. Najwięcej bramek w turnieju strzeliła Viktoria Osowska.

Gratulujemy zawodniczkom i trenerowi Michałowi Chamerze!!

SZERMIERKA

W najbliższym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Europy seniorów we floretach. W reprezentacji Polski znalazł się Michał Siess, a rezerwowym jest Mateusz Kozak. Trzymamy kciuki!

TENIS STOŁOWY

Druga drużyna Klubu Sportowego AZS AWFiS BALTA Gdańsk utrzymała się w pierwszej lidze! Po zremisowanym rewanżu z Dąbrowiakiem Dąbrowa Górnicza przez chwilę znaleźliśmy się poza drugim poziomem rozgrywkowym, ale okazało się, że w zespole rywali wystąpił nieuprawniony zawodnik. Dzięki decyzji związku i niedopatrzeniu formalności przez rywali z Zagłębia będziemy w przyszłym sezonie mieli drużyny na pierwszym, drugim, trzecim i czwartym poziomie rozgrywkowym.

WIOŚLARSTWO

W Pucharze Świata w Poznaniu, który odbędzie się w najbliższy weekend wystąpi Bartosz Bartkowski. Podopieczny Michała Rychlickiego weźmie udział w rywalizacji czwórek podwójnych w osadzie z Krzysztofem Kasparkiem, Jakubem Woźniakiem oraz Cezarym Litką.

Trzymamy kciuki!

ŻEGLARSTWO

Radosław Furmański triumfował w regatach o Puchar Prezydenta Sopotu w klasie olimpijskiej IQFoil. Zwyciężył w 9 z 10 wyścigów, czym potwierdził swoją dominację w stawce.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek odbyło się posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w sprawach bieżących. Obecni byli m.in. prezes klubu Leszek Blanik, wiceprezes Bartosz Gajek oraz dyrektor Maciej Szafran.

Tego samego dnia dyrektor Maciej Szafran spotkał się z dyrektorem Biura Prezydenta Miasta Gdańsk ds. Sportu Adamem Korolem oraz członkiem Zarządu województwa pomorskiego Józefem Sarnowskim i zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Maciejem Kowalczukiem. Dotyczyło rozwoju sportu w mieście Gdańsk oraz województwie pomorskim.

Odbyło się spotkanie dyrektora Macieja Szafrana z nowo wybranym przewodniczącym Rady Samorządu Studentów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Jakubem Hincą. W rozmowie poruszono tematy dotyczące współpracy klubu ze środowiskiem studenckim.

Przedstawiciele Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk uczestniczyli w „Rankingu najlepszych sportowców 2021 roku”, który został ogłoszony w Zespole Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W wydarzeniu wzięli udział wiceprezes Bartosz Gajek oraz dyrektor Maciej Szafran.