Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 20 czerwca 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Długi czerwcowy weekend już za nami. Tymczasem w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk nie zwalniamy tempa. Przed żeglarzami najważniejsze zawody w sezonie, ale to lekkoatleci, floreciści i wioślarze są teraz w środkowej części sezonu. Jak sobie poradzili w minionym tygodniu?

GIMNASTYKA

W poprzednim tygodniu zakończyły się Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej. Nasz klub reprezentowało aż 11 gimnastyków i gimnastyczek. W kategorii juniorek dwa medale wywalczyła Dominika Kąkol (skok, ćwiczenia wolne), której trenerkami są Anastasiia i Anna Krasovskie. W rywalizacji seniorów srebrny medal w skoku, a brązowy w kółkach zdobył Paweł Kaśków (trener: Dawid Węglarz). Niestety urazy wyeliminowały z zawodów Yehora Korniichuka oraz Marii Rowińskiej, którzy mogli powalczyć o kolejne medale.

W miniony weekend odbył się Gym Challenge! To zawody dla gimnastyków, trenujących na co dzień pod okiem trenerów Akademii Leszka Blanika AZS AWFiS. Zmagania odbyły się w gimnastyce sportowej oraz artystycznej w dziewięciu kategoriach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i trenerom!

LEKKOATLETYKA

W Mistrzostwach Polski w wielobojach wystartowało dwoje podopiecznych Ryszarda Kańskiego. W siedmioboju kobiet 12. miejsce wywalczyła Anastazja Kania, co dało jej 6. miejsce w klasyfikacji U-23. W dziesięcioboju mężczyzn na 9. miejscu rywalizację zakończył Patryk Baran, który przerwał walkę o medale na ósmej konkurencji z powodu urazu kostki.

Podczas Memoriału Grzegorza Duneckiego w Toruniu najlepiej zaprezentował się Hubert Kozelan, który wygrał rywalizację na 100 metrów z czasem 10.61. Jego kolega z grupy trenującej pod okiem trenera Macieja Ratajczaka Damian Opuszewicz pobił w tym mityngu rekord życiowy (10.89).

Świetne starty ma za sobą Karolina Urban, która poprawiła w minionym tygodniu swój rekord życiowy. W Olsztynie rzuciła dysk na odległość 59.81, a dzień później w Gliwicach osiągnęła 59.45. Podopieczna Aleksandry Walczak poprawia swoje miejsce w rankingach, co skutkuje większymi szansami na udział w Mistrzostwach Europy seniorów.

SPORT POWSZECHNY

Wiktoria Borszewska i Jagoda Dych zajęły 9. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. To ostatnia rywalizacja z udziałem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Akademickich Mistrzostwach Polski w tym sezonie.

W klasyfikacji generalnej AMP-ów Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wraz z uczelnią AWFiS w Gdańsku zajmują obecnie 27. miejsce. Jest to najlepszy wynik w historii rywalizacji w sporcie akademickim. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w następnych latach!

SZERMIERKA

Michał Siess zajął 27. miejsce w turnieju indywidualnym na Mistrzostwach Europy we florecie. Szermierz Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, trenujący pod okiem Radosława Glonka, wystąpi jeszcze w barwach Polski w turnieju drużynowym. Rezerwowym na wtorkowe zmagania jest Mateusz Kozak, który również reprezentuje Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk.

TENIS STOŁOWY

Odbył się XVII Turniej „Dzieci Andrzejowi Grubbie” organizowany przez sekcję tenisa stołowego Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. W turnieju wystąpiło około 50 zawodników i zawodniczek.

WIOŚLARSTWO

Bartosz Bartkowski był jedynym reprezentantem Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w regatach o Puchar Świata w Poznaniu. Bartkowski wystąpił w finale B czwórki podwójnej. Jego osada dopłynęła na 3. miejscu, co oznacza zajęcie 9. miejsca w klasyfikacji ogólnej zawodów. Gratulujemy!

ŻEGLARSTWO

Żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk przygotowują się pod okiem swoich trenerów do najważniejszych zawodów w sezonie. W najbliższych tygodniach czekają na naszych sportowców Puchar Świata w Kilonii oraz imprez mistrzowskich. Trzymamy kciuki za owocną pracę!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Dyrektor Maciej Szafran pojawił się na Gym Challenge, czyli wydarzeniu organizowanym przez Akademię Leszka Blanika AZS AWFiS. Sprawdźcie na zdjęciach, jak świetnie bawili się uczestnicy tego wydarzenia.