Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 04 kwietnia 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Wysyp medali dla Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu podczas Akademickich Mistrzostw Polski w judo. Wielkimi krokami zbliżają się mecze ćwierćfinałowe tenisistów stołowych oraz rozstrzygnięcia w szermierczych Mistrzostwach Świata Juniorów.

GIMNASTYKA

W eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w Nysie wystartowały dwie zawodniczki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk – Lena Kierzkowska i Antonina Grzegorek. Zmagania zakończyły na 34. i 30. miejscu i nie zdołały awansować do OOM 2022.

 

JUDO

W minionym tygodniu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Pile. Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu zdobyła aż pięć medali! Największy sukces odniosła Julia Jaśkiewicz, która obroniła tytuł wywalczony rok temu i triumfowała w kategorii 78 kg. Brązowy medal w tej samej kategorii zdobyła Martyna Szaniawska. W kategorii 48 kg trzecia była Nada Alwagedi.

Świetnie poradzili sobie też mężczyźni. Srebro w kategorii 66 kg wywalczył Jakub Biedrzycki, a brąz w kat. 90 kg Dawid Mechowski. Sporo sukcesów również w klasyfikacjach uczelni sportowych. W klasyfikacji generalnej nasza uczelnia uplasowała się na 4. miejscu w Polsce!

Gratulujemy wszystkim sportowcom oraz trenerom profesorowi Radosławowi Laskowskiemu i Łukaszowi Kuczyńskiemu!

 

SPORT POWSZECHNY

W pierwszym tygodniu kwietnia na Akademickich Mistrzostwach Polski rywalizowali również pływacy. Łącznie reprezentacja AWFiS Gdańsk wystartowała aż 16 razy na 7 różnych dystansach indywidualnych (100m motylkowym, 100 grzbietowym, 100 dowolnym, 50 dowolnym, 50 grzbietowym, 50 klasycznym, 50 motylkowym) oraz sztafecie damskiej (zmienna), męskiej (zmienna) i mix (dowolną). Wszyscy uzyskali bardzo dobre czasy, a część z nich poprawiła swoje rekordy życiowe.

Gratulujemy!

 

SZERMIERKA

Na obozie kadry narodowej w Cetniewie juniorzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk przygotowywali formę do trwających Mistrzostw Świata Juniorów w Dubaju. W tym tygodniu rozstrzygnięcia. Liczymy na świetne występy i trzymamy kciuki!

 

TENIS STOŁOWY

Już w niedzielę 10 kwietnia na Hali w budynku Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbędzie się rewanżowy mecz ćwierćfinałowy LOTTO Superligi. W piątek nasi tenisiści udadzą się na pierwszy ćwierćfinał do Torunia. Zapraszamy wszystkich serdecznie, wsparcie kibiców będzie kluczowe. Podczas wydarzenia planowana jest loteria, w której do wygrania są nagrody dla fanów tenisa stołowego!

Niestety porażkami zakończyły się potyczki ligowe naszych drużyn w miniony weekend. Pierwszoligowcy przegrali z zespołem z Zielonej Góry i spadli w tabeli, a trzecioligowcy nie poradzili sobie z rywalem z Półczna i stracili szansę na awans do 2. Ligi.

W programie TVP3 Gdańsk „Cały ten sport” pojawiła się zapowiedź ćwierćfinałowych pojedynków z Energa Manekin Toruń. Wypowiadał się m.in. lider naszego zespołu Wang Zeng Yi.

 

WIOŚLARSTWO

Wioślarze i wioślarki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk szlifują formę przed pierwszymi startami w sezonie. Na obozach kadry narodowej w Wałczu przebywają Izabela Pawlak (kadra seniorów), Anna Khlibenko, Jakub Majewski, Hubert Guzy (wszyscy kadra juniorów) oraz Aleksandra Andrzejewska i Marta Pluta (kadra młodzieżowa). Pierwsze zawody pod koniec miesiąca w Poznaniu.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek odbyło się spotkanie dyrektora Macieja Szafrana i redaktora Krzysztofa Gostomczyka w biurze promocji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Tematyką była współpraca w obszarach strategicznych.

W środę miało miejsce spotkanie prezesa Leszka Blanika oraz dyrektora Macieja Szafrana z rektorem AWFiS prof. Pawłem Cięszczykiem. Rozmowa dotyczyła strategicznych obszarów współpracy uczelni z klubem.

W czwartek w siedzibie klubu pojawiła się tematyka armwrestlingu. Dyrektor Maciej Szafran omawiał z Piotrem Zakrzewskim powstanie podsekcji sportu powszechnego w tej dyscyplinie sportu.

Odbyło się również spotkanie w sprawie dalszej współpracy z naszym partnerem – firmą dosportnow.com. Jest to wyszukiwarka zajęć sportowych dla każdego.

W piątek prezes Leszek Blanik oraz dyrektor Maciej Szafran spotkali się z Wojciechem Grzybem – jednym z trenerów sekcji sportu powszechnego. Celem rozmowy były rozmowy strategiczne dotyczące skautingu naszego klubu.