Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 18 kwietnia 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Święta za pasem. W Lany Poniedziałek najwięcej wieści z naszych „sportów wodnych”. Żeglarze startują w Pucharze Świata, a wioślarze sprawdzili formę w regatach długodystansowych. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk:

SPORT POWSZECHNY

Przed nami półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, których organizatorem jest Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Na hali w Gdańsku nasze reprezentantki zmierzą się w grupie D z UKW Bydgoszcz, AWF Poznań oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuków!

W tym samym czasie o awans do finału powalczą również siatkarze. Na półfinale w Szczecinie rywalami reprezentantów AWFiS w grupie B będą AM Szczecin oraz UMK Toruń. Trzymamy kciuki!

W minionym tygodniu prezes Leszek Blanik, dyrektor Maciej Szafran, koordynator sportu powszechnego Dominik Duda oraz redaktor Krzysztof Gostomczyk spotkali się z Maciejem Śliwińskim, czyli Gdańskim Gryfem Lutego 2022. Podczas spotkania zostały wręczone gratulacje oraz nagroda od Partnera – restauracji Top Gun Grill Bar.

 

SZERMIERKA

W Pucharze Świata w Belgradzie wystąpili floreciści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk: Mateusz Kozak, Piotr Kaśków, Michał Siess i Adam Jakubowski. Najlepszy był Mateusz Kozak, który uplasował się na 78. miejscu. Gratulujemy!

 

WIOŚLARSTWO

W tygodniu poprzedzającym święta wielkanocne odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Długodystansowe w Kruszwicy, które były sprawdzianem dla kadrowiczów. Wystąpiły trzy reprezentantki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, których trenerem jest Michał Rychlicki. Najlepiej spisała się Marta Pluta, która w jedynce wagi lekkiej wywalczyła drugie miejsce. W tej samej konkurencji czwarta była Aleksandra Andrzejewska. W dwójce bez sterniczki na czwartym miejscu uplasowała się Anna Potrzuska, startująca w osadzie z Dominiką Gałką (AZS UMK Toruń).

Gratulujemy!

 

ŻEGLARSTWO

Trwają Mistrzostwa Europy juniorów ILCA7. Po 4 wyścigach Michał Krasodomski plasuje się na 47. miejscu w stawce 110 żeglarzy. Nasz reprezentant czwarty wyścig zakończył w czołowej dziesiątce w swojej grupie startowej. Trzymamy kciuki za kolejne starty!

W środę odbyło się spotkanie dyrektora Macieja Szafrana z kierownikiem sekcji żeglarskiej Cezariuszem Piórczykiem oraz olimpijczykiem Piotrem Myszką w sprawie rozwoju sekcji żeglarskiej.

Zawodnicy klasy olimpijskiej 49er w tym tygodniu wylatują na Puchar Świata w Hyeres. Regaty we Francji odbędą się w dniach 23-30 kwietnia.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W poniedziałek miało miejsce spotkanie prezesa Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Leszka Blanika i dyrektora Macieja Szafrana z przewodniczącym Rady Sportu Miasta Gdańska Andrzejem Trojanowskim. Tematem spotkania był rozwój naszego klubu.

Dyrektor Maciej Szafran brał udział w zdalnych obradach Rady Sportu AZS.

Zostały podpisane ostatnie umowy Klubu z Miastem Gdańsk na realizację projektów sportowych, czyli programu „Profis-Sport bez uzależnień”, organizacji imprez sportowych oraz programu „Z Gdańska na Igrzyska”.

W piątek odbyło się spotkanie dyrektora Macieja Szafrana z zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Maciejem Kowalczukiem. Rozmowy dotyczyły wsparcia Mistrzostw Polski seniorów we florecie.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk z prezesem Leszkiem Blanikiem, dyrektorem Maciejem Szafranem i zarządem na czele złożył najserdeczniejsze życzenia wielkanocne wszystkim sportowcom, partnerom, członkom oraz fanom.