Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 06 czerwca 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Medal Mistrzostw Europy w szermierce, świetne występy na arenie krajowej i międzynarodowej, a na dokładkę zapowiedź kolejnego weekendu, w którym odbędą się Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej oraz lekkiej atletyce. Znakomity początek czerwca w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk! Bądźcie z nami #uzaleznieniodsportu!

GIMNASTYKA

Marysia Rowińska zajęła 6. i 7. lokaty w finałach na przyrządach (skok i poręcze) w 53. Salamunov Memorial. Wraz z reprezentacją Polski juniorek zajęła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej z wynikiem 132,10 pkt.

W najbliższy weekend reprezentacja Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk weźmie udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Krakowie. Trenerami reprezentacji gimnastyczek sportowych są Anastasiia Krasovska, Gabriela Sasnal i Adam Kierzkowski.

Trzymamy kciuki!

 

JUDO

Trzy medale dla judoków Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Pile. Złoto wywalczyli Jakub Biedrzycki i Bartosz Szaniawski, a srebro Nada Alwagedi. Tuż za podium uplasował się Szymon Przybylski.

Kolejne trzy krążki do Gdańska przywieźli judocy z Pucharu Polski w Gdyni. W rywalizacji młodzików srebro wywalczył Krzysztof Krot, natomiast w klasyfikacji juniorów na 2. miejscu zmagania zakończyła Martyna Szaniawska, a trzeci był Jakub Kuczyński. Trenerami sekcji judo są Radosław Laskowski oraz Łukasz Kuczyński.

Gratulujemy świetnych rezultatów!

 

LEKKOATLETYKA

Agata Kołakowska wystąpiła w Memoriale Ireny Szewińskiej oraz Memoriale Janusza Kusocińskiego. Na bardzo prestiżowych zawodach reprezentantka AZS AWFiS Gdańsk nadawała tempo. Podczas niedzielnych zawodów w Chorzowie aż sześć zawodniczek pobiło swoje rekordy życiowe na 800 metrów, a trzy pozostałe ustanowiły najlepszy wynik w tym sezonie, do czego przyczyniła się nasza zawodniczka. Gratulujemy Agacie i jej trenerce Annie Sękowskiej!

W tym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Na zawodach w Suwałkach zobaczymy kilku reprezentantów naszego klubu. Zapraszamy do wspierania naszych klubowiczów!

 

PŁYWANIE

Damian Partyka uplasował się na 9. miejscu w finale B w rywalizacji na 50 metrów stylem klasycznym podczas Mistrzostw Polski seniorów. W klasyfikacji ogólnej uplasował się na 19. miejscu w seniorach oraz 11. miejscu wśród młodzieżowców. Trenerem Damiana jest Alojzy Ogiński.

Gratulujemy!

 

SPORT POWSZECHNY

Jagoda Dych i Wiktoria Borszewska awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Reprezentantki Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zajęły 4. miejsce na półfinałowym turnieju w Toruniu.

 

SZERMIERKA

Mateusz Kozak i Piotr Borowiec wywalczyli brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy we florecie. Wraz z drużyną reprezentacji Polski zajęli 3. miejsce na zawodach w Tallinie. Trenerami medalistów są Radosław Glonek oraz Krzysztof Walka.

W Akademickich Mistrzostwach Polski floreciści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli dwa medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Możejko oraz Piotr Borowiec. Oboje trenują pod okiem Krzysztofa Walki.

 

TENIS STOŁOWY

Tenis stołowy na molo w Sopocie – impreza o takiej nazwie odbyła się w niedzielne popołudnie w Sopocie. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli pograć w tenisa stołowego z brązowymi medalistami Lotto Superligi – Wang Zeng Yim, Szymonem Malickim, Tomaszem Tomaszukiem oraz ich trenerem Bartoszem Gajkiem.

 

WIOŚLARSTWO

Mistrzostwa Polski seniorów we wioślarstwie przyniosły trzy medale reprezentacji Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Wszystkie wywalczyły kobiety. Srebrne krążki zdobyły Anna Potrzuska, Izabela Pawlak, Aleksandra Andrzejewska i Marta Pluta w czwórce bez sterniczki. Brązowe wywalczyły Anna Potrzuska i Izabela Pawlak w dwójce bez sterniczki oraz Aleksandra Andrzejewska i Marta Pluta w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Trenerem całej czwórki medalistek jest Michał Rychlicki.

Na 5. miejscu rywalizację w jedynce męskiej zakończył Bartosz Bartkowski. Dzięki rezultatom na torze w Poznaniu Klub Sportowy AZS AWFiS zajął 9. miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski.

Gratulujemy!

 

ŻEGLARSTWO

Jan Marjański wywalczył kwalifikację na Mistrzostwa Europy w duńskim Sonderborgu. Podczas regat w Dziwnowie wywalczył 3. miejsce w klasie Optimist. Na 3. miejscu uplasowała się w klasyfikacji dziewczyn Emilia Paszek. Trenerami naszych żeglarzy jest Adam Paszek. Gratulujemy!

Michał Krasodomski wygrał regaty o Puchar Pucka w klasie ILCA 7. Na drugim miejscu w klasie ILCA 6 uplasowała się Maria Prus-Głowacka. Trenerem medalistów jest Mateusz Hanke.

W Pucharze Prezydenta Miasta Gdyni w klasie 420 najlepsze okazały się Ewa Lewandowska i Julia Żmudzińska (MKŻ Żnin)!

Gratulujemy żeglarzom oraz ich trenerom!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk złożył dwa projekty w ramach konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki Sportowe Wakacje+. Czekamy na rozstrzygnięcie.

We wtorek odbyło się spotkanie dyrektora Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Macieja Szafrana oraz kierowniczki sekcji wioślarskiej Danuty Brenk z uczestnikami Mistrzostw Europy Juniorów Anną Khlibenko i Jakubem Majewskim oraz ich trenerami Patrykiem Pszczółkowskim i Andrzejem Petrykowskim.

W środowym wydaniu programu TVP3 Gdańsk „Dzień dobry, tu Gdańsk” gościem Daniela Bogreca był Maciej Szafran, dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Rozmowa dotyczyła podsumowania osiągnięć Klubu w tym roku oraz plany na kolejne miesiące.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk w odpowiedzi na informację Akademickiego Związku Sportowego złożył wnioski z propozycjami odznaczeń dla naszych klubowych działaczy, trenerów i trenerek.