Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 11 lipca 2022
Powrót

Wygrany wyścig medalowy na Mistrzostwach Europy w żeglarstwie i zwycięstwo w klasyfikacji punktowej i medalowej Mistrzostw Polski do lat 20 w lekkiej atletyce to najlepsze wyniki w miniony weekend. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk:

GIMNASTYKA

Stefan Szóstko-Szewczenko, Jakub Śliwiński i trener Kamil Hulbój reprezentowali Polskę na obozie edukacyjnym dla juniorów i trenerów w Salonikach. Gratulujemy powołania!

JUDO

Odbyły się kolejne szkolenia z programu PROFIS – sport bez uzależnień. Tematyką była rywalizacja, a judocy wymienili się swoimi doświadczeniami z tej dziedziny.

LEKKOATLETYKA

Lekkoatleci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk najlepsi podczas Mistrzostw Polski do lat 20 w Radomiu. Gdański klub wygrał klasyfikację punktową oraz medalową. Na najwyższym stopniu podium zmagania zakończyli podopieczne Aleksandry Walczak Natalia Jasińska (w rzucie oszczepem), Martyna Dobrowolska (w rzucie dyskiem), Maciej Megier (trenowany przez Krzysztofa Szałacha w biegu na 2000 metrów z przeszkodami) oraz sztafeta męska 4×100 metrów w składzie Kozelan, Sosna, Opuszewicz, Łowicki (trener Maciej Ratajczak). Krążki dołożyli także Alicja Gajewska – srebro w rzucie dyskiem (trenerka Aleksandra Walczak) i Hubert Kozelan – brąz w sprincie (trener Maciej Ratajczak).

ŻEGLARSTWO

Dobry występ żeglarzy na Mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie 49er w duńskim Aarhus. Niestety tym razem nikt z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk nie zdobył medalu. Najbliżej tego byli Jacek Piasecki i Łukasz Przybytek, którzy po zwycięstwie w wyścigu medalowym i walce do końca wywalczyli ostatecznie piąte miejsce Mistrzostw Europy. W drugiej dziesiątce uplasowały się dwie kolejne załogi z Gdańska. Dominik Buksak z Szymonem Wierzbickim zakończyli zawody na 15. miejscu, a Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch zajęli 16. lokatę.

W zawodach Nord Cup świetnie spisali się żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Ewa Lewandowska z załogantką Julią Żmudzińską (KS Żnin) wygrały zmagania klasy 420. Julianna Ponto była najlepsza w klasie Open Skiff w rywalizacji kobiet. Franciszek Kamola wywalczył 2. miejsce. Na 5. miejscu w zmaganiach był Karol Stachowski.

Żeglarze KS AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli 6. miejsce w drugiej rundy żeglarskiej Ekstraklasy rozgrywanej podczas Gdynia Sailing Days. Do podium zabrakło zaledwie 4 punktów. Przy organizacji wydarzenia z ramienia Polskiego Związku Żeglarskiego jednym z organizatorów jest Maciej Szafran, dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Dyrektor Maciej Szafran spotkał się z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdańsku. Tematyką rozmów była działalność projektowa.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!