Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 18 lipca 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Występy lekkoatletów i szermierzy na arenie międzynarodowej przynoszą kolejne świetne rezultaty dla naszego klubu. Medale Mistrzostw Polski dokładają w minionym tygodniu wioślarze oraz żeglarze. Sprawdźcie, jak sobie radzili sportowcy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w drugim tygodniu lipca.

LEKKOATLETYKA

Kilku lekkoatletów z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk reprezentowało Polskę w meczu międzypaństwowym w Mariborze. Świetnie spisali się Martyna Dobrowolska (rzut dyskiem), Maciej Megier (bieg na 3000 m z przeszkodami) oraz Hubert Kozelan (sztafeta 4×100), którzy wygrali swoje rywalizacje. Alicja Gajewska wywalczyła srebro w rzucie dyskiem, natomiast Kozelan był czwarty w biegu na 100 metrów. W rzucie oszczepem Natalia Jasińska zajęła 5. miejsce.

Trenerami zawodników są Krzysztof Szałach, Maciej Ratajczak oraz Aleksandra i Leszek Walczakowie.

Gratulujemy!

W Mistrzostwach Polski do lat 18 wystartował Jan Muszyński. Reprezentant Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk pobił o 4 metry rekord życiowy w rzucie oszczepem. Jego trenerem jest Leszek Walczak. W klasyfikacji końcowej Muszyński był 4.

 

SZERMIERKA

Michał Siess reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata seniorów we florecie. W zawodach odbywających się w stolicy Egiptu Kairze Siess wywalczył awans do turnieju głównego w rywalizacji indywidualnej. Trenerem kadry narodowej jest trener klubowy KS AZS AWFiS Gdańsk Radosław Glonek.

Więcej informacji na stronie: KS AZS AWFiS Gdańsk – sekcja szermiercza

 

TENIS STOŁOWY

Po zakończeniu rozgrywek ligowych czas na przerwę od zajęć przy stole. Sekcja tenisa stołowego realizuje również zadania z programu PROFIS-sport bez uzależnień. Podczas szkolenia poruszono tematykę technik samorozwoju oraz zdobywania wiedzy.

Więcej informacji na stronie: AZS AWFiS Gdańsk – sekcja tenisa stołowego

 

WIOŚLARSTWO

W Mistrzostwach Polski Juniorów wioślarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli aż 5 medali! Złoto w czwórkach wywalczyli Ania Khlibenko (osada kadry Polski) oraz Jakub Majewski (osada kadry Polski). Klubowa czwórka bez sternika wywalczyła srebrny medal w składzie Guzy, Serafin, Dobrzeniecki i Gertchen. Brązowe medale zdobyła czwórka ze sternikiem Majewski, Dobrzeniecki, Gertchen, Sawicki (sternik: Rzepka) oraz dwójka podwójna Khlibenko i Warachewicz. Trenerami medalistów są Patryk Pszczółkowski (kobiety) i Andrzej Petrykowski (mężczyźni).

Więcej informacji na: AZS AWFiS Gdańsk Wioślarstwo

 

ŻEGLARSTWO

Podczas Gdynia Sailing Days odbyły się m.in. regaty w ramach Mistrzostw Polski w klasach Open Skiff, Optimist i l’Equipe.

W klasie Open Skiff srebrny medal wywalczył junior młodszy Karol Stachowski, a brązowy Franciszek Kamola, który do swojego krążka dorzucił srebro za Mistrzostwa Polski w sprincie. Trenerami grupy są Patryk Richter i Piotr Kamola.

W Optimist drugie miejsce zajęła Emilia Paszek, która trenuje pod okiem Adama Paszka.

W Mistrzostwach Polski w klasie 49er świetnie spisują się żeglarze naszego klubu. Na czołowych miejscach plasują się aż trzy załogi Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Końcowe wyniki opublikujemy w przyszłym tygodniu.

Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie: KS AZS AWFiS Gdańsk – sekcja żeglarska

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W piątek odbyło się spotkanie Zarządu w sprawie podziałów środków ACSS na 2022 rok. Chociaż ustalenia nie były łatwe, to postawa członków Zarządu jest bardzo budująca.

 

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu na naszych mediach społecznościowych, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

AZS Akademicki Związek Sportowy

AZS Gdańsk

BALTAsa.com

Bar Sonia AWFiS

Corleonis

DoSportNow.com

GIWK

Klub Rotary Gdynia

Kreska Mąki

Liceum Columbus

Matuszak Legal & Sport

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Miasto Gdańsk

MKS Gala

Pierogarnia Mandu

Pomorskie

Pomorska Federacja Sportu

Rada Samorządu Studentów AWFiS

Surf Burger

Top Gun Grill Bar

Ziaja Polska