Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 05 września 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Trzy medale z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wioślarstwie dla klubowiczów AZS AWFiS Gdańsk! Dobre wyniki na Mistrzostwach Świata seniorów osiągają żeglarze klasy 49er, a Radosław Furmański z medalem zakończył regaty testowe przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata. Świetny początek sezonu mają za sobą tenisiści stołowi. Dzieje się u nas i bardzo to lubimy! Zapraszamy na podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk.

JUDO

Jakub Biedrzycki zajął 2. miejsce w kategorii do 66 kg w Pucharze Polski seniorów w Warszawie! W zawodach wystartowali również Bartosz Szaniawski oraz Szymon Przybylski. Wszyscy są trenowani przez profesora Radosława Laskowskiego.

LEKKOATLETYKA

Karolina Urban wygrała konkurs rzutu dyskiem podczas Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie. Podopieczna Aleksandry Walczak zakończyła zawody z rezultatem 55.62 m.

TENIS STOŁOWY

Tenisiści AZS AWFiS BALTA Gdańsk zwyciężyli w zawodach Final Four Lotto Superligi, rozgrywanych podczas wydarzenia „Pingpongowy Narodowy”. Nasz zespół wystąpił w podstawowym składzie: Wang Zeng Yi, Tomasz Tomaszuk, Szymon Malicki oraz najnowszy zawodnik Japończyk Shodai Sakane. Trenerem drużyny jest Bartosz Gajek. Już w piątek inauguracja sezonu. Gdańszczanie zmierzą się z ASTS Olimpią Grudziądz.

WIOŚLARSTWO

Wioślarki i wioślarze z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w belgijskim Hazewinkel. Anna Potrzuska i Izabela Pawlak wywalczyły srebrne medale, Bartosz Bartkowski zdobył brąz. Wszyscy medaliści wystąpili w czwórkach. Niewiele do medalu zabrakło juniorowi Jakubowi Majewskiemu. W rywalizacji z załogami o cztery lata starszymi nasz reprezentant w osadzie z Jakubem Byczkiem do samego końca walczył o medal. Ostatecznie do medalu stracił mniej niż pół sekundy.

Trenerami naszej klubowej reprezentacji na belgijskie zawody są Michał Rychlicki oraz Andrzej Petrykowski.

ŻEGLARSTWO

Radosław Furmański zajął 3. miejsce w zawodach testowych przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w klasie iQFoil. Na holenderskim akwenie w Scheveningen Furmański trzykrotnie kończył wyścigi na podium! Gratulujemy!

Trwają Mistrzostwa Świata w olimpijskiej klasie 49er w kanadyjskim Halifaxie. Na starcie mamy trzy załogi związane z teamem #uzaleznieniodsportu. Po 14 wyścigach najlepiej spisują się Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, którzy zajmują 6. miejsce. W drugiej i trzeciej dziesiątce znajdują się na razie Dominik Buksak z Szymonem Wierzbickim oraz Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. Wszystkie załogi awansowały do złotej grupy, co oznacza, że startują wśród 25. najlepszych załóg na świecie! Gratulujemy i trzymamy kciuki za ostatnie dni zawodów.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Joma partnerem technicznym Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk! W ramach współpracy partnerskiej dystrybutor marki JOMA firma Exclusive Sport przygotowała szereg ułatwień dla naszych klubowiczów. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawiciela firmy Exclusive Sport Grzegorza Dziadka z wiceprezesem Klubu Bartoszem Gajkiem, dyrektorem Maciejem Szafranem oraz redaktorem Krzysztofem Gostomczykiem.

We wtorek odbyło się spotkanie dyrektora Macieja Szafrana i redaktora Krzysztofa Gostomczyka z Jakubem Biedrzyckim – Gdańskim Gryfem Czerwca. Judoka odebrał gratulacje i pakiet nagród. Wkrótce ukaże się wywiad ze zwycięzcą plebiscytu na mediach klubowych oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Gratulujemy!

W czwartek miało miejsce spotkanie na linii klub – uczelnia ws. korzystania z obiektów sportowych AWFiS na rok akademicki 2022-2023. Z ramienia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk udział wzięli wiceprezes Bartosz Gajek, dyrektor Maciej Szafran oraz koordynator ds. sportu powszechnego Dominik Duda, a uczelnię reprezentowali Kanclerz Sławomir Polański, kierownik ds. obiektów zewnętrznych Krzysztof Łoziński oraz zastępca kierownika ds. obiektów wewnętrznych Sławomir Szczygielski.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

AZS Akademicki Związek Sportowy

AZS Gdańsk

BALTAsa.com

Corleonis

DoSportNow.com

Exclusive Sport

GIWK

JOMA

Klub Rotary Gdynia

Kreska Mąki

Liceum Columbus

Matuszak Legal & Sport

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Miasto Gdańsk

MKS Gala

Pierogarnia Mandu

Pomorskie

Pomorska Federacja Sportu

Rada Samorządu Studentów AWFiS

Surf Burger

Top Gun Grill Bar

Ziaja Polska