Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 12 września 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Powracamy do pełnej aktywności niemal w każdej sekcji! Świetne wyniki w skali kraju osiągnęli judocy, lekkoatleci oraz żeglarze. Najlepsi 49erzy zakończyli Mistrzostwa Świata w czołowej 10-tce! Rusza sezon w szermierce, gimnastyce oraz pływaniu!

GIMNASTYKA

W tym tygodniu ruszają zajęcia w Akademii Leszka Blanika. Zapraszamy do obserwowania strony https://akademiablanika.pl/

JUDO

Zwycięstwo w Pucharze Polski Juniorów odniósł Jakub Kuczyński (kat. 73 kg). Na drugim stopniu podium znaleźli się Jan Sosnowski (100 kg) oraz Martyna Szaniawska (78 kg). Nazar Tsukanov był 5. (60 kg), a Wiktor Talewski 7. (66 kg). Gratulacje dla sportowców oraz trenera prof. Radosława Laskowskiego.

LEKKOATLETYKA

Karolina Urban zakończyła sezon wygranym mityngiem w Kołobrzegu. Dyskobolka trenująca pod okiem Aleksandry Walczak rzuciła dyskiem na odległość 54.89 m. Gratulujemy!

We Włocławku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa lekkoatletyczne do lat 16. Świetnie spisały się podopieczne Edwarda Szymczaka w skoku o tyczce. Laura Tyszko wygrała (3.60 m), a Gabriela Melzacka (3.50 m) była druga. Brawo!

PŁYWANIE

Sekcja pływacka wznowiła treningi i rozpoczęła przygotowania do sezonu pływackiego. Wkrótce również sesja zdjęciowa w ramach szkolenia z programu Profis – sport bez uzależnień. Nasi pływacy również są #uzaleznieniodsportu!

SZERMIERKA

W satelitarnym Pucharze Świata w Bratysławie zaprezentowało się dwóch florecistów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk – Mateusz Możejko i Bartosz Goc. Na 18. miejscu zawody zakończył Możejko, a Goc był 36. Trenerem obu florecistów jest Krzysztof Walka. Gratulujemy!

TENIS STOŁOWY

Rozpoczął się sezon ligowy dla KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk. Na inaugurację Lotto Superligi nasi tenisiści stołowi wygrali u siebie z Unią-Olimpią Grudziądz 3:1. Dwa zwycięstwa odniósł w tym meczu nowy nabytek AZSiaków – Shodai Sakane. W niedzielne popołudnie gdańszczanie rywalizowali o kolejne punkty w Zamościu. W drugiej kolejce ponownie wygrali, tym razem z wynikiem 3:2.

Pierwsza kolejka również za pierwszoligowcami. W meczu z Darz Borem Karnieszewice nasi tenisiści musieli uznać wyższość gospodarzy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6.

WIOŚLARSTWO

Juniorska czwórka bez sternika, czyli Hubert Guzy, Sylwester Serafin, Filip Dobrzeniecki i Jan Gertchen przygotowują się w Wałczu do startu w Pucharze Państw Nadbałtyckich w Danii. Trenerem całej czwórki jest Andrzej Petrykowski. Trzymamy kciuki!

ŻEGLARSTWO

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w olimpijskiej klasie 49er! Na 5. miejscu uplasowali się Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, natomiast na 10. lokacie sklasyfikowano załogę Dominik Buksak/Szymon Wierzbicki (AZS Poznań). Gratulujemy!

W Mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich żeglarze teamu #uzaleznieniodsportu kilkukrotnie pojawiali się w czołówce klasyfikacji! W klasie ILCA 6 (dawniej Laser Radial) Filip Jarosiewicz był trzeci w juniorach młodszych oraz drugi w sprincie, a Maria Prus-Głowacka wywalczyła czwarte miejsce. W klasie 420 Ewa Lewandowska w parze z Julią Żmudzińską (MKŻ Żnin) zajęły trzecie miejsce! Gratulujemy! Na podium zawodów nie brakowało akcentów związanych z Klubem Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. Organizatorem z ramienia Polskiego Związku Żeglarskiego był dyrektor Maciej Szafran, który miał zaszczyt wręczenia medali najlepszym m.in. z olimpijczykiem Pawłem Kołodzińskim.

W Pucku odbyły się zawody Masters w klasie Formula Foil. Zwycięstwo w swojej kategorii wywalczył Piotr Myszka. Gratulacje!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W poniedziałek miało miejsce spotkanie prezesa Leszka Blanika, dyrektora Macieja Szafrana, księgowej Bogusławy Kuchty oraz przedstawicieli sekcji szermierczej Łukasza Szymańskiego i Andrzeja Witkowskiego. Celem rozmowy były sprawy bieżące sekcji.

Rozpoczęły się rozmowy z potencjalnymi partnerami Klubu w sprawie zakresu pakietu startowego dla członków Klubu w roku akademickim 2022/2023. Niebawem ogłosimy, co można zyskać, dołączając do teamu #uzaleznieniodsportu!

 

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

AZS Akademicki Związek Sportowy

AZS Gdańsk

BALTAsa.com

Corleonis

DoSportNow.com

GIWK

Klub Rotary Gdynia

Kreska Mąki

Liceum Columbus

Matuszak Legal & Sport

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Miasto Gdańsk

MKS Gala

Pierogarnia Mandu

Pomorskie

Pomorska Federacja Sportu

Rada Samorządu Studentów AWFiS

Surf Burger

Top Gun Grill Bar

Ziaja Polska