Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 19 września 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Na arenie międzynarodowej w minionym tygodniu świetnie zaprezentowali się bobsleiści, gimnastyczka Maria Rowińska, wioślarze i żeglarz Jan Marjański. Na krajowym podwórku dominację pokazali floreciści, a lokalnie siłę zademonstrowali tenisiści stołowi. Do tego sporo osiągnięć w sprawach organizacyjnych klubu! Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia, bo mamy się czym pochwalić!

BOBSLEJE

Bobsleiści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Czech w rozpychaniu. W skeletonie na 2. miejscu sklasyfikowano Vladyslava Polyvacha, a 3. był Bartosz Sienkiewicz. Na 3. miejscu zawody w monobobach zakończył Radosław Sobczyk. Gratulujemy!

Kierownik sekcji bobslejowej Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Tomasz Ziółkowski został członkiem komisji ds. sportu paraolimpijskiego przy Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu.

GIMNASTYKA

Znakomity występ Marii Rowińskiej na międzynarodowym turnieju gimnastycznym w Trnavie! Reprezentantka teamu #Uzaleznieniodsportu wygrała rywalizację juniorek w skoku oraz zajęła trzecie miejsce w wieloboju. Gratulacje dla Marysi oraz trenera Adama Kierzkowskiego!

SZERMIERKA

Adam Jakubowski wygrał I Puchar Polski juniorów we florecie. W Bydgoszczy na podium uplasowali się także Piotr Kaśków (trener Łukasz Szymański) oraz Amelia Olszewska (trener Konrad Pietrusiak). Na 5. miejscu sklasyfikowano Mateusza Kwiatkowskiego, który podobnie jak triumfator Adam Jakubowski trenuje pod okiem Radosława Glonka. Gratulujemy!

TENIS STOŁOWY

Druga drużyna AZS AWFiS Balta Gdańsk w świetnym stylu wygrała spotkanie ligowe z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego 7:3. Wysokim zwycięstwem zakończył się również mecz trzecioligowców, którzy 8:2 pokonali LEO Trąbki Małe.

W najlepszej czwórce Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego znaleźli się sami zawodnicy naszego klubu. W całym turnieju triumfował Tomasz Tomaszuk, który ukończył zawody z bilansem setów 12:3. W meczu finałowym pokonał Szymona Malickiego wynikiem 3:0. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Maksymiliana Miastowskiego oraz Tomasza Filbrandta.

WIOŚLARSTWO

Czwórka bez sternika Hubert Guzy, Sylwester Serafin, Filip Dobrzeniecki i Jan Gertchen wzięli udział w międzynarodowych regatach w Danii. Podopieczni Andrzeja Petrykowskiego wywalczyli dwukrotnie czwarte miejsce. Cała czwórka wioślarzy reprezentujących Polskę to zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

ŻEGLARSTWO

W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w minionym tygodniu w Dziwnowie tuż za podium na piątym miejscu sklasyfikowany został Jan Marjański w kategorii chłopców w klasie Optimist. W regatach wzięło udział ponad 250 zawodników z 9 krajów! Jego trenerem jest Adam Paszek. Gratulujemy!

Kacper Paszek został Gdańskim Gryfem Lipca w głosowaniu na naszym klubowym Facebooku! Żeglarz Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w lipcu zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w klasie 470.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W Warszawie odbył się XXIX Zjazd AZS. Nasz klub reprezentowali wiceprezes Bartosz Gajek, dyrektor Maciej Szafran oraz członek zarządu Michał Rychlicki. Na spotkaniu środowiska akademickiego dyskutowano o statucie i strategii AZS. Zebrane doświadczenie będą miały odzwierciedlenie w kontynuacji prac nad klubowymi dokumentami fundamentalnymi. Zarówno cześć oficjalna, jak i uroczysta kolacja były okazją dla naszej delegacji do odbycia ciekawych spotkań i inspirujących rozmów oraz cennej wymiany doświadczeń ze środowiskiem sportu akademickiego.

Na zaproszenie zespołu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego pod kierownictwem prezesa Alana Aleksandrowicza dyrektor Maciej Szafran wziął udział w konsultacjach dotyczących infrastruktury sportowej.

Dyrektor Maciej Szafran wziął udział w spotkaniu komitetu organizacyjnego dot. Inauguracji roku akademickiego 2022/2023 w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Nowymi partnerami Gdańskiego Gryfa Miesiąca zostali dystrybutor marki odzieżowej JOMA Exclusive Sport oraz Ziaja Polska! Witamy w gronie Partnerów Klubu i dziękujemy za zaufanie!

Odbyło się spotkanie organizacyjne dot. sekcji szermierczej. W dyskusji wzięli udział prezes Leszek Blanik, dyrektor Maciej Szafran oraz kierownictwo sekcji Łukasz Szymański, Andrzej Witkowski i Radosław Glonek.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

AZS Akademicki Związek Sportowy

AZS Gdańsk

BALTAsa.com

Corleonis

DoSportNow.com

Exclusive Sport

GIWK

JOMA

Klub Rotary Gdynia

Kreska Mąki

Liceum Columbus

Matuszak Legal & Sport

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Miasto Gdańsk

MKS Gala

Pierogarnia Mandu

Pomorskie

Pomorska Federacja Sportu

Rada Samorządu Studentów AWFiS

Surf Burger

Top Gun Grill Bar

Ziaja Polska