Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 9/20/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Za nami kolejny tydzień emocji na sportowych arenach. Sportowcy KS AZS AWFiS w Gdańsku walczyli na zawodach krajowych i międzynarodowych. Największe sukcesy odnieśli żeglarze, którzy zdobyli złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Europy seniorów. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

LEKKOATLETYKA

Nasi lekkoatleci wystartowali w 8. Memoriale Ryszarda Kasieniewicza w Słupsku. Zwycięstwa odnieśli Wojciech Prokop (skok w dal) i Martyna Dobrowolska (rzut dyskiem). Rekordy życiowe osiągnęli Julia Zaleska 46.66 s (300 m), Julia Byzdra 13.66 s (100 m), Jan Muszyński 44.89 m (rzut oszczepem U18), Oliwer Piskulski 45.43 m (rzut oszczepem U18) oraz Mateusz Kortas 2:42.31 (1000 m).

Gratulujemy!

 

SZERMIERKA

Szermierze z KS AZS AWFiS Gdańsk bardzo dobrze zaprezentowali się na I Pucharze Polski Juniorów w Bydgoszczy.

Podopieczny trenera Radosława Glonka Adam Jakubowski triumfował w rywalizacji florecistów. Na podium stanął również wychowanek trenera Łukasza Szymańskiego Piotr Kaśków, który wywalczył 3. miejsce. Pozostali floreciści także uplasowali się w czołówce tabeli wyników. Adam Podralski był 5., Tomasz Gorczyca z UKS Atena Gdańsk 8., Mateusz Kwiatkowski 11., a Kacper Słomiński 66.

W rywalizacji florecistek na 12. miejscu sklasyfikowano Ewę Zacharewicz. Gratulujemy świetnych wyników szermierzom oraz ich trenerom na początku sezonu!

 

TENIS STOŁOWY

Tenisiści stołowi KS AZS AWFiS Gdańsk nie grali w minionym tygodniu spotkań w Lotto Superlidze. Trzech reprezentantów klubu zostało zgłoszonych do 1. Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Niestety Szymon Malicki nie wystąpił w zawodach z powodu przeziębienia. Artur Daniel zakończył zmagania na miejscach 17-20, a Adam Dudzicz był sklasyfikowany na miejscach 33-36. Zawodników w Zielonej Górze wspierał ekstraligowy tenisista i trener Wang Zeng Yi.

W lidze rywalizowała trzecia drużyna KS AZS AWFiS Gdańsk. Po trudnym meczu w Miastku nasi tenisiści wygrali 6:4 z miejscowym UKS Junior. Brawo!

 

ŻEGLARSTWO

Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch zostali Mistrzami Europy Seniorów w klasie 49er! Żeglarze z KS AZS AWFiS w Gdańsku w ostatnim dniu awansowali na pierwsze miejsce, pokonując Niemców Tima Fischera i Fabiana Grafa. Z brązowym medalem regaty mistrzowskie zakończyli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, czyli nasi olimpijczycy z Tokio! Ogromne sukcesy są również zasługą trenerów kadry Pawła Kacprowskiego oraz Arkadiusza Fedusio i trenera klubowego Cezariusza Piórczyka.

W finałowych wyścigach udział brali również Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (12. miejsce) oraz Tytus Butowski z Łukaszem Machowskim (24. miejsce). Europejski czempionat w wykonaniu naszych załóg przejdzie do historii! Gratulujemy!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Spółka GIWK nowym partnerem KS AZS AWFiS Gdańsk! Na działalność sekcji wioślarskiej i żeglarskiej klub uzyskał wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych.

Niebawem rusza akcja naborowa do KS AZS AWFiS Gdańsk. Każdy może zostać członkiem naszej organizacji.

Reprezentacja pracowników biura naszego klubu wyjechała na ogólnopolską naradę AZS do Wrocławia.

 

Opracował Krzysztof Gostomczyk