Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 11/22/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Bardzo aktywny tydzień za sportowcami i działaczami KS AZS AWFiS w Gdańsku. Trzy załogi żeglarskie w czołowej dziesiątce Mistrzostw Świata, Maciej Megier mistrzem województwa pomorskiego w biegach przełajowych, a junior Adam Jakubowski na podium Pucharu Polski seniorów we florecie! To tylko część naszych osiągnięć w połowie listopada. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

 

BOBSLEJE

Zawodnicy KS AZS AWFiS przygotowują się do kolejnych startów międzynarodowych. Kolejne zawody z udziałem naszych bobsleistów zaplanowano na 11 i 12 grudnia w łotewskiej Siguldzie. Celem na ten sezon pozostają Mistrzostwa Europy juniorów.

 

GIMNASTYKA

W Mistrzostwach Województwa Pomorskiego wystartowały trzy reprezentantki naszego Klubu. Największy sukces odniosła Maria Rowińska, która zwyciężyła w kategorii junior. Lena Kierzkowska zajęła 7. miejsce w klasie III (junior młodszy).

 

LEKKOATLETYKA

Maciej Megier okazał się najlepszy podczas zawodów o Mistrzostwo Okręgu Pomorskiego w biegach przełajowych. Trenerem Macieja jest pan Krzysztof Szałach. Megier wygrał rywalizację na dystansie 3 km z czasem 9.10. Na ósmym miejscu zawody na tym samym dystansie ukończył Patryk Tanaś. W zawodach w Tczewie wystartowały również dwie reprezentantki naszego klubu. Patrycja Kaczmarczyk była 11. w biegu na 800 metrów do lat 14, a Weronika Janeczek była 15.

 

PŁYWANIE

Dziesięć medali Mistrzostw Województwa Pomorskiego wywalczyli pływacy z KS AZS AWFiS w Gdańsku. Najwięcej (po 3 krążki) zdobyli Agata Piekarska (50, 100, 200 m stylem klasycznym), David Ziemann (100 m stylem motylkowym, 50 i 100 m stylem grzbietowym) oraz Zuzanna Żemojtel (50 i 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym). Srebro w rywalizacji na 100 m stylem grzbietowym wywalczył Aleksander Modzelewski. Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenera Igora Łuczaka. Kolejne zawody, na których wystartują pływacy z naszego klubu to grudniowe Mistrzostwa Polski.

 

SPORT POWSZECHNY

Odbył się festyn sportowy dla studentów AWFiS w Gdańsku, który był zakończeniem realizacji programu „Profis-Sport bez uzależnień”. Sekcja sportu powszechnego zorganizowała turniej studencki w siatkówce i koszykówce, a także powszechny turniej tenisa ziemnego o nazwie „Gdańskie talenty akademickie”. Podczas festynu zaprezentowała się również sekcja tenisa stołowego oraz klub siatkarski Trefl Gdańsk. Studenci korzystali również z możliwości poszerzenia wiedzy. Wykłady dla uczestników festynu prowadzili pracownicy naukowi AWFiS. Łącznie na wydarzeniu pojawiło się ponad 300 osób, z czego 136 studentów wzięło udział w zmaganiach sportowych. Nad całością czuwał koordynator sekcji sportu powszechnego KS AZS AWFiS w Gdańsku Dominik Duda oraz trener Wojciech Grzyb z pracowni piłki siatkowej. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli skorzystać ze strefy zdrowia z medykiem, suplementami (Fresubin, Kabi) oraz fizjoterapeutami. Nagrody dla najlepszych studentów ufundowała Rada Samorządu Studentów AWFiS oraz firma Laser Wars.

 

SZERMIERKA

Adam Jakubowski wywalczył drugie miejsce podczas Pucharu Polski Seniorów we florecie. W gdańskich zawodach podopieczny trenera Radosława Glonka spisał się najlepiej z naszych klubowiczów. Na 7. miejscu zmagania zakończył Piotr Kaśków (trener Łukasz Szymański). Pozostali floreciści nie zdołali awansować do ćwierćfinałów zawodów.

W piątkowy wieczór odbył się festyn, wieńczący program „Profis-Sport bez uzależnień”. Podczas spotkania członkowie sekcji szermierczej naszego klubu zweryfikowali zdobytą wiedzę nt. profilaktyki uzależnień poprzez sport za pomocą quizu.

 

TENIS STOŁOWY

W weekend swoje spotkania zagrały obie drużyny pierwszoligowe. Drugi zespół AZS AWFiS Balta Gdańsk wygrał z rezerwami Palmiarni Zielona Góra, natomiast trzecia drużyna przegrała z tym samym zespołem. W piątkowym spotkaniu druga drużyna naszego klubu zdołała pokonać przyjezdnych 6:4, a trzeci zespół przegrał 3:7.

W dwunastym odcinku cyklu „Uzależnieni od sportu” gościem był Wang Zeng Yi – zawodnik oraz trener KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk. Tenisista opowiedział o swoich początkach z uprawianiem sportu oraz celach na kolejne sezony.

 

ŻEGLARSTWO

W minionym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Świata w olimpijskiej klasie 49er w Omanie. Reprezentacja Polski liczyła trzy załogi. Aż pięciu zawodników to nasi klubowicze. Najlepszą załogą okazał się team Dominik Buksak (KS AZS AWFiS w Gdańsku) i Szymon Wierzbicki (AZS Poznań). W zmaganiach mistrzowskich zajęli 5. miejsce, a aż sześć wyścigów kończyli na podium. Na 7. miejscu zawody ukończyli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Olimpijczycy z Tokio czterokrotnie plasowali się na podium zmagań w tym w wyścigu medalowym. 9. miejsce wywalczyli Mistrzowie Europy Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch. Młodzi żeglarze aż trzy razy triumfowali i raz zajęli 2. miejsce w wyścigu. Chociaż do pełni szczęścia zabrakło medalu to żeglarze z naszego Klubu zaprezentowali pokaz siły podczas MŚ w Omanie!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Żeglarz Piotr Myszka był gościem specjalnym podczas szkolenia organizacyjnego dla organizatorów AMP w Górkach Zachodnich. Wielokrotny medalista mistrzostw i pucharów świata zwrócił uwagę na trud i wyrzeczenia, które towarzyszą każdemu sportowcowi w czasie kariery. Więcej na stronie https://pasja.azs.pl/piekne-przeslanie-piotra-myszki/

Zachęcamy do dołączenia do KS AZS AWFiS w Gdańsku. Trwa nabór! Każdy z Was może zostać gdańskim AZS-iakiem. Dodatkiem do pakietu startowego są m.in. benefity od naszych Partnerów. Dołącz do Nas!

Trwają zapisy do zajęć w ramach programu „Od Kanapowca do Sportowca”. Wystarczy dołączyć do naszego Klubu, wypełnić formularz i wybrać jedną z czterech dyscyplin: tenis stołowy, gimnastyka, lekkoatletyka i wioślarstwo. Link do formularza z zapisami: https://forms.gle/4EAN4t757QBD18wTA

Zapraszamy również do skorzystania z oferty zajęć w ramach programu „Multi-Talent”. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie programu https://multi-talent.pl/