Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 11/29/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Sporo wyróżnień na Pomorskiej Gali Żeglarskiej dla naszego Klubu. Występ Macieja Megra na MP w biegach przełajowych i przygotowania do najważniejszych startów sezonu. Tak mija nam listopad. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

BOBSLEJE

Kadra Polski z bobsleistami KS AZS AWFiS w Gdańsku trenuje w Siguldzie, gdzie odbędą się kolejne zawody Pucharu Europy. Do sztabu dołączył trener z naszego Klubu Rafał Gref. Zawody w Siguldzie odbędą się w dniach 11-12 grudnia.

JUDO

Jedna z najbardziej utalentowanych judoczek naszego Klubu Karolina Miller odebrała pakiet startowy w siedzibie KS AZS AWFiS w Gdańsku.

W sobotę odbył się turniej dla dzieci „To my Gdańskie Lwy”. Zmagania najmłodszych na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku były współfinansowane ze środków Miasta Gdańsk.

LEKKOATLETYKA

Maciej Megier zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Reprezentant KS AZS AWFiS w Gdańsku wystartował w Tomaszowie Lubelskim w biegu na 6 km. Do mety dobiegł w czasie 21:11.

Gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

Futsaliści gdańskiego AWFiS rozpoczęli zmagania w Pomorskiej Lidze Akademickiej. Po sześciu spotkaniach plasują się na drugiej pozycji w tabeli rozgrywek. Nasi reprezentanci wygrali 3 spotkania, 2 zremisowali, a w jednym ulegli rywalom.

Na parkiecie rywalizowali również siatkarze, którzy rozegrali dwa mecze. Pierwszy, bardzo wyrównany pojedynek z Uniwersytetem Gdańskim nasi siatkarze wygrali po tie-breaku. Mniej szczęścia mieli w rywalizacji z Politechniką Gdańską. Z rywalami z gdańskiego Wrzeszcza przegrali 0:3.

TENIS STOŁOWY

W minionym tygodniu tenisiści stołowi z naszego Klubu wzięli udział w Grand Prix Polski w Gliwicach. Najlepszy wynik osiągnął Szymon Malicki, który zajął miejsce 9-12.

Trzecioligowcy pokonani! Po serii zwycięstw nadszedł kryzys w zespole AZS AWFiS BALTA IV Gdańsk. Zwycięzcami w meczu z naszymi tenisistami okazali się zawodnicy z Krynicy Morskiej, natomiast dwa dni wcześniej gdańszczanie zremisowali w Półcznie z miejscową Juvenią.

ŻEGLARSTWO

Piotr Myszka trenował w El Puerto de Santa Maria w ramach przygotowań do kolejnego sezonu startowego. Żeglarz KS AZS AWFiS przenosi się z klasy RS:X na iFoil, która od 2024 roku będzie klasą olimpijską.

Olimpijczyk z Tokio Paweł Kołodziński zakończył karierę sportową. Jego ostatnim startem były Mistrzostwa Świata w Omanie, gdzie wraz z Łukaszem Przybytkiem zajęli 7. miejsce. Dziękujemy za wieloletnie reprezentowanie Klubu i życzymy samych przyjemnych chwil na „emeryturze” sportowej!

Na Pomorskiej Gali Żeglarskiej wręczono nagrody dla pomorskich żeglarzy za rok 2021. Najlepszyi żeglarzami zostali nasi Klubowicze Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch, którzy w minionym sezonie wygrali Mistrzostwa Europy w klasie 49er. W Kościerzynie wyróżnieni zostali także olimpijczycy z Tokio – Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek, Kinga Łoboda i Piotr Myszka, którzy otrzymali Nagrodę Prezesa PZŻ.

Partnerzy naszego Klubu – Ziaja Polska oraz GIWK – również otrzymali nagrody podczas Gali w Kościerzynie. Zostali wyróżnieni nagrodą dla Przyjaciela Pomorskiego Żeglarstwa.

Dziękujemy za wsparcie oraz gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Na Pomorskiej Gali Żeglarskiej KS AZS AWFiS w Gdańsku został wyróżniony nagrodą dla Żeglarskiego Klubu Roku 2021. Wraz z naszym Klubem nagrodzeni zostali SKŻ Ergo Hestia Sopot oraz YKP Gdynia. Nagrodę w imieniu sekcji żeglarskiej odebrał Dyrektor Maciej Szafran, który żałuje, że nie mógł jej odebrać Kierownik Sekcji Żeglarskiej – Cezariusz Piórczyk, na którego ręce należą się największe podziękowania. Dyrektor publicznie wyraził swoje uznanie dla wszystkich zawodników i trenerów sekcji żeglarskiej.

Prezes KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszek Blanik, Dyrektor Klubu Maciej Szafran oraz członek zarządu Klubu Piotr Sawicki wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami klubu Rotary Gdynia. Celem spotkania było budowanie relacji z lokalnymi przedsiębiorcami.

Intensywnie pracujemy nad obszarami strategicznymi współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu. Trwają pracę nad każdym z obszarów współpracy, co w najbliższym czasie będzie widoczne w naszych działaniach.

Zajęcia z programu „Od kanapowca do sportowca” nadal dostępne! Zapisy do zajęć z gimnastyki, lekkoatletyki, wioślarstwa i tenisa stołowego są dostępne pod linkiem https://azsawfis.pl/aktualnosci/od-kanapowca-do-sportowca

Dyrektor Klubu Maciej Szafran oraz Dominika Ossowska zostali odznaczeni medalami za członkostwo w komitecie organizacyjnym Konferencji Naukowej, która odbyła się w ramach obchodów 100-lecia AZS w Gdańsku. Nagrody wręczyli Rektor AWFiS prof. Paweł Cięszczyk oraz Rektor Honorowy AWFiS prof. Janusz Czerwiński.