Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 12/6/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Srebrny medal podczas Igrzysk Lat Pierwszych w Lublinie wywalczyli siatkarze AWFiS. Odbyły się Gdańskie Ergowiosła, podczas których amatorzy wioślarstwa mogli sprawdzić swoją formę na tle wyczynowych sportowców. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

GIMNASTYKA

Adrian Łopatyński ukończył z wyróżnieniem szkolenie Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej w Taszkencie. Trener KS AZS AWFiS w Gdańsku osiągnął najlepszy wynik z wszystkich uczestników kursu. Gratulujemy!

Gimnastyczki z naszego Klubu Maria Rowińska oraz Lena Kierzkowska wzięły udział w zawodach Barbórka Cup w Zabrzu. Obie zawodniczki ukończyły zmagania w drugiej dziesiątce w swoich kategoriach.

 

PŁYWANIE

Pływacy KS AZS AWFiS w Gdańsku wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski. Najlepiej z naszych Klubowiczów spisał się Aleksander Modzelewski, który na dystansie 200 m stylem grzbietowym wywalczył 13. miejsce w kategorii do lat 18. Na zawodach w Bydgoszczy udało się również pobić rekordy życiowe naszym reprezentantom.

Gratulujemy!

 

SPORT POWSZECHNY

W Igrzyskach Lat Pierwszych siatkarze AWFiS wywalczyli drugie miejsce. Zdobycie srebrnych medali nie byłoby możliwe bez wydatnej pomocy trenera Wojciecha Grzyba, byłego reprezentanta Polski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie akademickim!

 

SZERMIERKA

W Lesznie odbył się Puchar Świata Juniorów, w którym wystartowali nasi Klubowicze. Najlepiej z florecistów spisał się Adam Jakubowski, który wywalczył 25. miejsce. Wśród kobiet najlepszą z gdańszczanek była Amelia Olszewska. Zawody w Lesznie ukończyła na 39. lokacie. W najbliższym tygodniu zawody Pucharu Świata Juniorów w Taszkencie, gdzie również zaprezentują się nasi reprezentanci.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

TENIS STOŁOWY

Dwa remisy i porażka to bilans drużyn KS AZS AWFiS Gdańsk w miniony weekend. Remis z liderem I ligi Palmiarnią Zielona Góra zanotowała druga drużyna naszego Klubu. Z tym samym rywalem przegrał zespół AZS AWFiS III Gdańsk. Remis wywalczyli także nasi trzecioligowcy, którzy rywalizowali z TTS Skarszewy.

 

WIOŚLARSTWO

W sobotę odbyły się XV Gdańskie Ergowiosła. W Gdańskiej Szkole Szermierki spotkało się ponad 100 zawodników, rywalizujących ze sobą na ergometrach wioślarskich w kilku kategoriach. Na zaproszenie organizatora na hali pojawił się Dyrektor KS AZS AWFiS Maciej Szafran, który gratuluje organizatorom dobrze przeprowadzonej imprezy.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Zakończyło się nagrywanie filmów z serii „Uzależnieni od sportu” w każdej sekcji. Publikację przewidziano w najbliższym czasie. To materiały pomocnicze do prowadzenia kwadransów profilaktycznych.

Dyrektor Maciej Szafran wziął udział w spotkaniu z Zastępcą Dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Województwa Pomorskiego Maciejem Kowalczukiem. Rozmowy dotyczyły obszarów współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego z naszym Klubem w przyszłym roku.

W podcaście „Cafe AZS” gościem był Piotr Myszka, żeglarz KS AZS AWFiS. Nasz Klubowicz opowiedział o swojej karierze, ale również o codzienności wyczynowego sportowca. Link do publikacji: https://www.facebook.com/cafeazs/posts/885548958948181