Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 12/13/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Wysyp nagród dla naszych klubowiczów podczas Gdańskich Gal Sportu i Sportu Młodzieżowego. Najlepszymi sportowcami Gdańska zostali żeglarze Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch. Do tego wielki sukces florecistów podczas Pucharu Świata Juniorów w stolicy Uzbekistanu. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

BOBSLEJE

Bobsleiści reprezentacji Polski zakończyli zgrupowanie na Łotwie startem w Pucharze Europy w Siguldzie. Sportowcy naszego klubu powrócili bezpiecznie do Polski i szykują się do kolejnych zawodów w trwającym sezonie.

 

GIMNASTYKA

Na Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego wyróżnieni zostali Yegor Korniichuk, Jakub Śliwiński, Maria Rowińska oraz Szymon Przestrzelski, a także ich trenerzy Kamil Hulbój i Adrian Łopatyński.

 

JUDO

Karolina Miller i Bartosz Szaniawski otrzymali nagrody na Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wyróżniony został również trener prof. Radosław Laskowski.

 

LEKKOATLETYKA

Na Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego wyróżnienie otrzymało aż sześciu lekkoatletów naszego Klubu wraz z trenerami. Nagrodzeni zostali Cyprian Mrzygłód, Karolina Urban, Alicja Gajewska, Kacper Raczkowski, Maciej Megier i Martyna Dobrowolska oraz trenerzy Aleksandra i Leszek Walczak, a także Edward Szymczak.

 

PŁYWANIE

Na Mistrzostwach Polski do lat 16 zaprezentowali się pływacy KS AZS AWFiS w Gdańsku. Najlepiej spisali się David Ziemann, który zajął 13. miejsce w rywalizacjach na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz Tomasz Brylowski, który był 18. na 200 m stylem motylkowym.

Gratulacje!

 

SPORT POWSZECHNY

Siatkarze, reprezentujący AWFiS w Gdańsku, zwyciężyli 3:0 w spotkaniu Pomorskiej Ligi Akademickiej z Uniwersytetem Morskim.

Rywalizowali również koszykarze. AZS-iacy po bardzo emocjonującym starciu pokonali Gdański Uniwersytet Medyczny 52:51.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie akademickim!

 

SZERMIERKA

W Pucharze Świata Juniorów w uzbeckim Taszkencie świetnie spisał się Adam Jakubowski. W zmaganiach indywidualnych zajął 2. miejsce. Podopieczny Radosława Glonka wystartował również w zawodach drużynowych.

Reprezentacja Polski, w której poza Jakubowskim znaleźli się Piotr Kaśków (trener Łukasz Szymański) oraz Adam Podralski (trener Andrzej Witkowski), wygrała rywalizację drużynową podczas Pucharu Świata Juniorów w Taszkencie.

Na Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego wyróżnieni zostali Marta Mech, Adam Podralski, Mateusz Kozak, Adam Jakubowski i Mikołaj Rudnicki oraz ich trenerzy Konrad Pietrusiak i Andrzej Witkowski.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

TENIS STOŁOWY

Słodko-gorzki powrót do rozgrywek Lotto Superligi. Nasi tenisiści wygrali w Bytomiu 3:2. W meczu udany debiut zanotował Adam Dudzicz. W niedzielnym starciu AZS-iacy przegrali 2:3 z Uczelnią Zamojską.

Pierwszoligowcy przegrali z silnym rywalem z Gorzowa Wielkopolskiego 3:7. W tym roku (poza trzecioligowcami) były to ostatnie ligowe mecze naszych drużyn.

Na Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego wyróżnieni zostali Maks Alot oraz Kamil Niewiadomski i ich trener Bartosz Gajek.

 

WIOŚLARSTWO

Na Gdańskiej Gali Sportu Izabela Pawlak i Anna Potrzuska otrzymały tytuł Nadzieje Roku. Wioślarze KS AZS AWFiS w Gdańsku zostali wyróżnieni także podczas Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. W gronie wyróżnionych są Izabela Pawlak, Jacek Sobczak, Bartosz Bartkowski oraz Anna Khlibenko i ich trenerzy Michał Rychlicki i Andrzej Petrykowski.

Aleksandra Andrzejewska była gościem Daniela Bogreca w programie „Cały ten sport” na kanale TVP3 Gdańsk.

 

ŻEGLARSTWO

Najlepszymi sportowcami Gdańska zostali Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. W czołowej dziesiątce klasyfikacji znaleźli się również Piotr Myszka, Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński, Kinga Łoboda i Dominik Buksak. Wyróżniony jako Nadzieja Roku został Tytus Butowski.

Na Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego wyróżnieni zostali Michał Krasodomski oraz Ewa Lewandowska. Nagrodę otrzymał również Adam Paszek.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Podczas Sportowego Podsumowania Roku 2021 zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców Klubu Sportowego AZS AWFiS w Gdańsku, które przyznano na Gdańskich Galach Sportu oraz Sportu Młodzieżowego.

Dyrektor KS AZS AWFiS w Gdańsku Maciej Szafran oraz Kierownik Sekcji Żeglarskiej Cezariusz Piórczyk spotkali się z Kierownikiem Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Piotrem Ostrowskim w celu omówienia współpracy na kolejne miesiące.

Cyklicznie odbywają się spotkania ze sportowcami, którzy są zainteresowani zmianami barw klubowych i chcą dołączyć do naszego Klubu.