Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 12/20/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Rok 2021 zbliża się ku końcowi. Ostatnie przedświąteczne podsumowanie tygodnia obfituje w informacje ze zgrupowań kadr narodowych. Sukcesy odnoszą również studenci AWFiS w Pomorskiej Lidze Akademickiej. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

JUDO

Jakub Biedrzycki i Bartosz Szaniawski są na konsultacji szkoleniowej kadry Polski w Spale. Nasi sportowcy trenują pod okiem nowego trenera reprezentacji Polski Rashada Hasanova.

W przerwie od startów nasi judocy trenują w różnych zakątkach świata. Na zdjęciu Jakub Kuczyński w treningu podczas pobytu na Zanzibarze.

 

SPORT POWSZECHNY

Trwają rozgrywki Pomorskiej Ligi Akademickiej. Szczypiornistki AWFiS wygrały na wyjeździe z gdyńską Akademią Marynarki Wojennej 34:33.

Koszykarze z naszej uczelni zwyciężyli w starciu z Uniwersytetem Morskim 66:59.

Sukces odniosły również siatkarki, które wygrały 3:0 z Uniwersytetem Morskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie akademickim!

 

SZERMIERKA

Trener KS AZS AWFiS w Gdańsku Radosław Glonek został nowym szkoleniowcem kadry Polski florecistów. Gratulujemy!

Mateusz Kozak został zawodowym żołnierzem! Florecista KS AZS AWFiS w Gdańsku odbył szkolenie wojskowe we Wrocławiu i złożył przysięgę. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz na planszy!

 

TENIS STOŁOWY

Maks Alot spisał się najlepiej z naszych tenisistów podczas I Grand Prix Polski Juniorów w Ostródzie. Junior KS AZS AWFiS Gdańsk uplasował się na miejscach 17-24.

Trzecioligowa drużyna KS AZS AWFiS w Gdańsku wygrała swoje ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Gdańszczanie zmierzyli się z Beska ATS MT Reda i zwyciężyli 6:4.

Gratulujemy!

 

ŻEGLARSTWO

Piotr Myszka przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej Polski w klasie olimpijski IQfoil. Treningi odbywają się w Playa Blanca na hiszpańskiej wyspie Lanzarote. Jest to jeden z elementów przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Odbyło się kolejne spotkanie zespołu ds. statutowych naszego Klubu. Prace tego zespołu w KS AZS AWFiS Gdańsk trwają od początku października.

Trwa finalizacja, rozliczanie i podsumowywanie projektów realizowanych w 2021 roku we współpracy z Miastem Gdańsk, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Akademickim Związkiem Sportowym.