Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 9/27/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

W minionym tygodniu sportowcy KS AZS AWFiS w Gdańsku walczyli na arenach krajowych i międzynarodowych. Do medalowego dorobku kolejne zdobycze dorzucili żeglarze. Na krajowym czempionacie zaprezentowali się także młodzi lekkoatleci. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

 

LEKKOATLETYKA

W Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski U-16, zwane także Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. KS AZS AWFiS Gdańsk reprezentowało czterech lekkoatletów.

Najlepszy rezultat osiągnęła Alicja Winiarz, której trenerką jest Aleksandra Walczak. Dyskobolka uplasowała się na 5. lokacie (35.23 m), a do medalu zabrakło jej 2 metrów.

Świetnie zaprezentowała się podopieczna Anny Sękowskiej Martyna Kaczkowska. W biegu na 600 metrów lekkoatletka KS AZS AWFiS Gdańsk wygrała swoją serię, ale w ogólnej klasyfikacji zajęła 6. miejsce z czasem 1:39.73.

W Karpaczu wystąpiła także inna lekkoatletka, której trenerką jest Anna Sękowska – Hanna Skorna. Płotkarka wzięła udział w rywalizacji na 80 i 300 m. W biegu na 300 m 15-latka pobiła rekord życiowy (48.22) i uplasowała się na 15. miejscu, natomiast w rywalizacji sprinterskiej była 28. (13.07).

Jedynym męskim reprezentantem KS AZS AWFiS Gdańsk w MP U-16 był Adrian Trojak. Podopieczny Macieja Ratajczaka biegu na 300 m zajął 22. miejsce z czasem 38.06.

Sezon zakończył Cyprian Mrzygłód. Olimpijczyk z Tokio wystartował na zawodach w niemieckiej Jenie. Mrzygłód okazał się najlepszy w międzynarodowej stawce. Zwycięstwo zapewnił sobie w ostatniej serii, kiedy rzucił oszczep na odległość 77.57 m.

 

SZERMIERKA

Na zgrupowaniu Kadry Narodowej szermierki w Władysławowie-Cetniewie do sezonu przygotowywali się nasi floreciści. W Centralnym Ośrodku Sportu trenowali seniorzy Michał Siess, Mikołaj Rudnicki, Mateusz Kozak, Piotr Borowiec, młodzieżowcy Mateusz Możejko, Bartosz Goc i Patryk Martyniak oraz juniorzy Adam Jakubowski, Adam Podralski, Mateusz Kwiatkowski, Tomasz Gorczyca, Szymon Mlicki i Piotr Kaśków. W kadrze trenerskiej znaleźli się również szkoleniowcy z KS AZS AWFiS Gdańsk. Kadrowiczami opiekowali się m.in. Radosław Glonek i Łukasz Szymański.

 

TENIS STOŁOWY

W miniony weekend odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Do zarządu został wybrany kierownik sekcji tenisa stołowego i wiceprezes KS AZS AWFiS w Gdańsku Bartosz Gajek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

ŻEGLARSTWO

W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich. Silna reprezentacja naszego klubu wywalczyła dużo medali.

Największe sukcesy nasi żeglarze odnieśli w klasach 49er oraz ILCA 7. Dominik Buksak wraz ze swoim załogantem Szymonem Wierzbickim z AZS Poznań wygrali zmagania w klasie 49er. Na drugim miejscu uplasowali się Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, którzy tym samym wygrali klasyfikację młodzieżową. Na trzecim miejscu wśród młodzieżowców regaty zakończyli Tytus Butowski z Łukaszem Machowskim (MKS Dwójka Warszawa).

W klasie ILCA 7 świetnie zaprezentował się Michał Krasodomski. W klasyfikacji młodzieżowej zajął 2. miejsce, ale wygrał klasyfikację juniorów.

Dwa brązowe medale wywalczył Kacper Paszek w klasie 470. W konkurencji mikst, w której załogantką Kacpra była Oliwia Laskowska z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, załoga zajęła 3. lokaty w kategorii seniorów oraz młodzieżowców.

Podczas Mistrzostw Polski rozegrano również Wyścig Mistrzów. Najlepsi polscy żeglarze ostatnich lat ścigali się w Klasie Optimist. W zmaganiach wzięli udział utytułowani reprezentanci naszego Klubu: Piotr Myszka, Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek oraz Kinga Łoboda.

Reprezentanci Sol Voltage AZS AWFiS Gdańsk uplasowali się na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej 2021 i awansowali do Ekstraklasy. Żeglarze naszego Klubu wystąpili w składzie Damian Pietruszewski, Mateusz Zieniewicz, Mateusz Wiśniewski, Szymon Ignaciuk i Mikołaj Chłopek. W ostatnich regatach sezonu w Warszawie nasi reprezentanci zajęli 2. Miejsce.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Reaktywujemy istniejącą sekcję bobslei. Będzie to dziesiąta sekcja, działająca w KS AZS AWFiS w Gdańsku. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

W ogólnopolskim portalu Onet.pl pojawił się wywiad z prezesem KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszkiem Blanikiem. Uzupełnieniem wspomnień z Igrzysk Olimpijskich w Sydney i Pekinie były tematy związane z działalnością polityczną i karierze prezesa po uprawianiu gimnastyki.

Trwają przygotowania do Inauguracji Roku Akademickiego 2021-2022. Na jego początku odbędzie się konferencja naukowa o nazwie “Akademicka dojrzałość podstawą sukcesów sportowców AZS”, której jesteśmy współorganizatorami.

Pozyskaliśmy kolejnych partnerów Klubu. Wsparcie zewnętrznych firm jest kluczowe dla rozwoju KS AZS AWFiS w Gdańsku. O szczegółach poinformujemy wkrótce.