Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 04 października 2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Początek października przebiegł w KS AZS AWFiS bardzo aktywnie. Duży sukces odniosła Karolina Miller, która wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w judo. Na starcie pierwszych zawodów stanęli m.in. floreciści, którzy zdominowali ogólnopolskie zawody w Obornikach Śląskich. Poza arenami sportowymi bardzo dużo działo się w zakresie spraw organizacyjnych KS AZS AWFiS w Gdańsku. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia:

 

GIMNASTYKA

Maria Rowińska zadebiutowała w klasie juniora. Zajęła 3. miejsce podczas zawodów Pucharu Polski w Krakowie. Turniej był kwalifikacją do Międzynarodowych Zawodów „Nadzieje Olimpijskie”, które odbędą się w listopadzie w czeskim Libercu. Podopieczna trenerów Adama Kierzkowskiego i Gabrieli Sasnal uzyskała kwalifikację i pojedzie na zawody w Czechach. W tym tygodniu Marysia Rowińska weźmie udział w konsultacji kadry Polski w Krakowie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

 

JUDO

Karolina Miller zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski seniorów w Opolu w kategorii do 70 kg. Trenerem medalistki jest prof. Radosława Laskowskiego. Na tych samych zawodach sukcesy odnieśli też pozostali reprezentanci KS AZS AWFiS w Gdańsku. Na piątych miejscach zawody zakończyli niespełna 18-letnia Martyna Szaniawska w kategorii 78 kg, Przemysław Szuta w kategorii 100 kg oraz Katarzyna Madajewska w kategorii +78 kg. Jakub Biedrzycki (66 kg), Bartosz Szaniawski (81 kg) i Jan Sosnowski (90 kg) zakończyli zmagania na drugiej rundzie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

LEKKOATLETYKA

Za nami 25. Memoriał Walentego Wejmana w Gdyni. Wzięły w nim udział najmłodsze tyczkarki z Akademii Tyczki AWFiS. Na podium stanęły cztery wychowanki trenera Edwarda Szymczaka. Zwycięstwo w kategorii U-18 odniosła Martyna Raczkowska. Na drugim miejscu zmagania zakończyły Gabriela Melzacka (U-14) oraz Laura Tyszko (U-16). Trzecie miejsce w kategorii U-12 zajęła Oliwia Prostak. Na tle polskiej czołówki dziecięcej i młodzieżowej to świetne wyniki, które napawają optymizmem przed kolejnymi sezonami.

Gratulujemy!

 

SZERMIERKA

KS AZS AWFiS w Gdańsku zdominował ogólnopolskie zawody na Śląsku. Michał Siess, którego trenerem jest Radosław Glonek, był najlepszy podczas I Pucharu Polski we florecie w Obornikach Śląskich. Na podium znaleźli się również podopieczny trenera Radosława Glonka Adam Jakubowski i Piotr Borowiec, którego trenerem jest Krzysztof Walka. Kolejnych dwóch florecistów uplasowało się w czołowej ósemce – Mateusz Kozak (trener Radosław Glonek) był 5., a Piotr Kaśków (trener Łukasz Szymański) 7. Godne odnotowania są życiowe osiągnięcia juniorów – Adama Jakubowskiego i Piotra Kaśkowa.

W I Pucharze Polski we florecie rywalizowały również panie. W kategorii kobiet nasze zawodniczki znalazły się w drugiej dziesiątce. Ewa Zacharewicz była 19., a Marta Mech 20.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tym sezonie!

 

ŻEGLARSTWO

Żeglarz KS AZS AWFiS w Gdańsku Mikołaj Staniul był gościem Darka Matyi w audycji Strefa Sportu w Polskim Radiu „Czwórka”. Mistrz Europy opowiedział o początkach swojej przygody z żeglarstwem oraz o przygotowaniach do listopadowych Mistrzostw Świata w Omanie.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Prezes Leszek Blanik i Dyrektor Maciej Szafran w imieniu KS AZS AWFiS w Gdańsku podpisali porozumienie z Klubem MKS Gala – Gdańska Akademia Lekkiej Atletyki, które będzie opierać się na współpracy dotyczącej dzieci i młodzieży, transferach zawodników do KS AZS AWFiS celem zapewnienia dalszego rozwoju w grupach juniorskich, młodzieżowych i seniorskich oraz wzajemnym wsparciu organizacyjnym.

Rusza nowy system członkostwa w Akademickim Związku Sportowym Planeta AZS, który zastąpił system Sorga. Członkowie, którzy byli zrzeszeni w AZS do tej pory, otrzymają automatyczne informacje na swoje skrzynki mailowe. Rekrutacja nowych członków będzie możliwa za pomocą zakładki na naszej stronie – http://www.legitymacja.azs.pl/.

Prezes KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszek Blanik był gościem programu TVP3 Gdańsk „Dzień dobry, tu Gdańsk”. Prezes opowiedział o planach Klubu na najbliższe lata i rezultatach pierwszego roku kadencji Zarządu Klubu.

Dyrektor Maciej Szafran oraz Dominik Duda wzięli udział w cyklu spotkań ze studentami pierwszego roku AWFiS. Podczas spotkania opowiedzieli o klubie i korzyściach wynikających z członkostwa. Liczymy, że w przyszłości bycie studentem AWFiS stanie się tożsame z byciem członkiem KS AZS AWFiS w Gdańsku.

Został powołany zespół do spraw statutowych KS AZS AWFiS w Gdańsku. Jest to trzeci zespół powołany w tym roku w Klubie obok zespołu ds. wizerunkowych i ds. podziału środków, stypendiów i gratyfikacji.

Klub kontynuuje współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu. Z inicjatywy Prezesa Leszka Blanika zostały określone obszary strategiczne i rozpoczęły się działania w tym kierunku. Współpraca obejmuje przede wszystkim działania nad takimi obszarami jak statut, obiekty sportowe, promocja, stypendia oraz dom studenta.

KS AZS AWFiS w Gdańsku rozpoczął nagrywanie filmów z cyklu Uzależnieni od sportu. Dyrektor Maciej Szafran pojawił się w minionym tygodniu w sekcji lekkoatletycznej (konkurencje biegowe), wioślarskiej i żeglarskiej.

Trwają przygotowania do konferencji naukowej „Akademicka dojrzałość podstawą sukcesów sportowców AZS”. W minionym tygodniu zostały rozesłane i opublikowane zaproszenia na konferencję.

Opracował Krzysztof Gostomczyk