Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 11 października 2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

W minionym tygodniu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Sezon rozpoczęli pływacy. Trwają przygotowania do mistrzowskich startów międzynarodowych w żeglarstwie oraz judo. Floreciści rywalizowali na Satelitarnym Pucharze Świata w Kopenhadze, a tenisiści stołowi zdobyli kolejne punkty w Lotto Superlidze.

Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

 

GIMNASTYKA

Koordynator programu „Uzależnieni od sportu – gimnastyka” oraz Kierownik Sekcji Gimnastycznej naszego Klubu Piotr Sawicki odwiedził ośrodek w Katowicach. Ponad 50 dzieci bierze udział w zajęciach z programu, którego współorganizatorem jest KS AZS AWFiS w Gdańsku. Nadal trwają zapisy do udziału w zajęciach. Więcej informacji na ten temat w dziale „Sprawy Organizacyjne”. Zapraszamy na stronę http://uzaleznieniodsportu.com/zajecia-gimnastyczne/

 

JUDO

Judocy z KS AZS AWFiS w Gdańsku przygotowują się do startu w pierwszych startach międzynarodowych w tym sezonie. W przyszłym tygodniu w Pucharze Europy w Dubrowniku powalczą Karolina Miller, Jakub Biedrzycki oraz Bartosz Szaniawski.

Trzymamy kciuki!

 

LEKKOATLETYKA

Cyprian Mrzygłód został wyróżniony podczas inauguracji roku akademickiego na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Olimpijczyk z Tokio otrzymał list gratulacyjny od rektora prof. Pawła Cięszczyka i wiceprezydenta Gdańska Piotra Borawskiego.

W minionym tygodniu trwała realizacja programu „Profis – sport bez uzależnień”. Kwadranse profilaktyczne odbywające się po zajęciach treningowych dotyczyły zdrowego trybu życia oraz profesjonalnemu prowadzeniu kariery sportowej.

 

PŁYWANIE

W Gdańsku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska, organizowane przez sekcję pływacką KS AZS AWFiS w Gdańsku. Swoje umiejętności zaprezentowało kilku pływaków naszego Klubu.

Najlepszy w wyścigu na 100 m stylem zmiennym był David Ziemann (1:02.09). W zawodach na 50 m stylem grzbietowym Ziemann zajął 2. miejsce (29.01). W tej samej konkurencji czwarty był Aleksander Modzelewski (30.95). Na podium stanęła również Iga Jurkowska, która rywalizowała w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym i zajęła 3. miejsce (33.10). W eliminacjach w tej konkurencji zaprezentowała się Zuzanna Żemojtel, która zajęła 4. miejsce (35.00). David Ziemann wystartował także w 50 m stylem dowolnym i wywalczył 4. miejsce (25.93).

W zawodach łącznie wystartowało ponad 400 zawodników. W ostatniej chwili zawody zostały przeniesione z gdańskiego Chełmu na Żabiankę. Udało się to dzięki uprzejmości pani Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Ewie Leyk-Latowskiej. Zawody były współfinansowane przez miasto Gdańsk.

 

SZERMIERKA

Floreciści z KS AZS AWFiS w Gdańsku rywalizowali w Satelitarnym Pucharze Świata w Kopenhadze. W stolicy Danii wystartowało czterech florecistów pod okiem trenera Radosława Glonka. Najlepszy wynik osiągnął Michał Siess, który uplasował się na 14. miejscu. W czołowej dwudziestce zawody ukończył także Piotr Borowiec, który był 19. Mateusz Kozak ukończył zmagania na 60., a Mikołaj Rudnicki na 65. miejscu. To pierwsze zawody międzynarodowe w tym sezonie.

Gratulujemy!

 

TENIS STOŁOWY

Zwycięstwo i porażka to bilans minionego tygodnia w wykonaniu tenisistów KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk. W rozgrywkach Lotto Superligi nasi klubowicze wygrali z KS Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:2, a dwa dni później przegrali z Sokołowem SA Jarosław 2:3. W tabeli rozgrywek drużyna KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk zajmuje 8. miejsce.

Swoje mecze ligowe rozegrali także pierwszoligowcy i trzecioligowcy. Obie drużyny z naszego klubu rywalizujące w I lidze nadal czekają na pierwsze zwycięstwo, natomiast zespół trzecioligowy wygrał 7:3 i prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw.

 

WIOŚLARSTWO

Na inauguracji roku akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu listy gratulacyjne od wiceprezydenta Gdańska Piotra Borawskiego oraz rektora AWFiS prof. Pawła Cięszczyka otrzymali Anna Potrzuska – srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz trener Piotr Buliński, który uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

ŻEGLARSTWO

Żeglarze KS AZS AWFiS w Gdańsku szykują formę na listopadowe Mistrzostwa Świata w Omanie. W światowym czempionacie udział wezmą rywalizujący w olimpijskiej klasie 49er Mistrzowie Europy Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch oraz olimpijczycy z Tokio Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński.

Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński, Piotr Myszka, Kinga Łoboda oraz trener Cezariusz Piórczyk otrzymali listy gratulacyjne od rektora prof. Pawła Cięszczyka i wiceprezydenta Gdańska Piotra Borawskiego podczas inauguracji roku akademickiego na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za start w Omanie!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Prezes KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszek Blanik oraz dyrektor Maciej Szafran spotkali się z wioślarkami Anną Potrzuską i Izabelą Pawlak oraz ich trenerem Michałem Rychlickim. We wrześniu wioślarki zdobyły młodzieżowe wicemistrzostwo Europy. Na spotkaniu otrzymały listy gratulacyjne od władz naszego Klubu oraz jako pierwsze w Klubie gratyfikację finansową za wynik międzynarodowy.

Listy gratulacyjne i gratyfikację finansową otrzymały również dwie załogi klasy olimpijskiej 49er z naszego Klubu. Wyróżnieni zostali Mistrzowie Europy seniorów Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch oraz olimpijczycy z Tokio Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. W spotkaniu z prezesem KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszkiem Blanikiem oraz dyrektorem Klubu Maciejem Szafranem obecny był również Cezariusz Piórczyk, który na Igrzyskach w Tokio pełnił funkcję trenera.

W inauguracji roku akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wzięli udział m.in. prezes KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszek Blanik oraz dyrektor KS AZS AWFiS w Gdańsku Maciej Szafran. W programie Panorama Sport w TVP3 Gdańsk pojawił się materiał filmowy z tego wydarzenia wraz z wypowiedziami Prezesa i Dyrektora. Zapraszamy do oglądania pod linkiem https://gdansk.tvp.pl/56212842/05102021-1830/.

W ramach realizacji projektów we współpracy z Miastem Gdańsk i Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu powstały strona internetowa (www.uzaleznieniodsportu.com) oraz strona na Facebooku Uzależnieni od sportu. W mediach sukcesywnie będą się pojawiać aktywności związane z programem. Publikację rozpoczęliśmy od ponadregionalnego programu zajęć gimnastycznych, które koordynuje członek zarządu Klubu i Kierownik Sekcji Gimnastycznej Piotr Sawicki.

Pod nadzorem dyrektora KS AZS AWFiS w Gdańsku Macieja Szafrana realizowane były nagrania do filmów z cyklu Uzależnieni od Sportu w sekcji tenisa stołowego i konkurencji skoku o tyczce w sekcji lekkoatletycznej.

W programie „Forum Panoramy” gościem był rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku prof. Paweł Cięszczyk. W materiale rektor wyraził słowa uznania wobec KS AZS AWFiS w Gdańsku oraz pod adresem przedstawicieli obecnego Zarządu Klubu. Wypowiedź prof. Pawła Cięszczyka jest dostępna pod linkiem https://gdansk.tvp.pl/1467878/forum-panoramy/.

 

Opracował Krzysztof Gostomczyk